Փաշինյանը ԵՄ ներկայացուցչի հետ քննարկել է Հայաստանում՝ Ադրբեջանի հետ սահմանին, ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական միության Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության ընդհանուր անվտանգության, պաշտպանության քաղաքականության և ճգնաժամերի արձագանքման հարցերով գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Շառլ Ֆրիզին:
Վարչապետը կարևորել է պարոն Ֆրիզի այցը Երևան և ընդգծել Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության դրական դինամիկայի փաստը: Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է մեր երկրում տեղի ունեցող ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգն արդյունավետ իրականացնելու գործում ԵՄ-ի կողմից ցուցաբերվող օժանդակությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաև Հայաստանում՝ Ադրբեջանի հետ սահմանին ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությանը վերաբերող հարցեր: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ առաքելության դերն անվտանգության և իրավիճակի կայունացման գործում:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Լաչինի միջանցքում ստեղծված իրավիճակի, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Премьер-министр обсудил с представителем ЕС вопросы сотрудничества Армения-Евросоюз
Премьер-министр Никол Пашинян принял заместителя генерального секретаря Европейской службы внешних связей ЕС по безопасности, политике обороны и реагированию на кризисы Шарля Фриса (Charles Fries).
Премьер-министр отметил важность визита г-на Фриса в Ереван и подчеркнул положительную динамику сотрудничества Армения-ЕС. В частности, Никол Пашинян отметил важность оказываемой ЕС поддержки в эффективной реализации повестки проводимых в нашей стране демократических реформ.
Собеседники обсудили отношения Армения-ЕС, а также вопросы деятельности наблюдательной миссии ЕС в Армении на границе с Азербайджаном. Премьер-министр подчеркнул роль миссии ЕС в обеспечении безопасности и стабилизации ситуации.
Были также затронуты ситуация в Лачинском коридоре, урегулирование армяно-азербайджанских отношений и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.