Փաշինյա՛ն Նիկոլ, Հայ ազգը սև կամ սպիտակ չի կարող լինել. Հայ ազգը Եռագո՛ւյն է և վե՛րջ․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ  Խաչիկ Ասրյանը նոր հայտաարություն է տարածել, որով  վարչապետից պահանջում է արտահերթ ընտրություններ անցկացնել։ Ասրյանը նաև ընդգծել է, որ «հայ ազգը եռագույն է»։
«Հայաստանի իսկական ընդդիմությունն՝ ի դեմս «Հայոց Արծիվների», Փաշինյան Նիկոլից պահանջում է Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների անցկացում
Արցախը թուրքին հանձնած, ազգադավ Փաշինյան Նիկոլն, արդեն երրրորդ ամիսն է, խոսում է Հայաստանում Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին, բայց ոչ մի իրական քայլ չի կատարում այդ ուղղությամբ:
Փաշինյան Նիկոլը մե՛կ պատճառ է բերում, թե Հայաստանում Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների հանրային պահանջ չկա, մե՛կ էլ, թե խորհրդարանական ընդդիմությունը չի համաձայնվում հուշագիր ստորագրելով պարտավորվել, որ, Հայաստանի գործող վարչապետի հրաժարականի դեպքում, նոր վարչապետի թեկնածու չի առաջադրի:
Փաշինյա՛ն Նիկոլ, հետպատերազմյան Հայաստանում Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների անցկացումը համազգային պահանջ է և օրվա հրամայական:
Փաշինյա՛ն Նիկոլ, Հայաստանում իսկական ընդդիմությունը ոչ թե 2018 թվականի մայիսի 8-ին Ազգային ժողովում քեզ վարչապետ ընտրած, վերջին երեք տարիների ընթացքում քո կառավարությունում, քո իշխանության մեջ քո ենթակայության տակ աշխատած, ինչպես նաև քեզ հետ կոալիցիոն կառավարություն ձևավորած, իսկ հիմա արդեն քո հրաժարականը պահանջող կուսակցություններն են, այլ քեզ և քո սորոսածին իշխանությանը միշտ մերժած, քո իշխանության ժամանակ Ազատության հրապարակում «Հեռացնե՛նք Նիկոլին, փրկե՛նք Հայաստանը» գործընթացն առաջինը սկսած, Հայոց Հայրենիքի պաշտպանության համար իր կյանքը զոհասեղանին միշտ դրած, արյամբ Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգ դավանող «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը, որն ի սկզբանե քո իշխանությունը գնահատել է որպես հակապետական և հայաստանակործան։
Փաշինյա՛ն Նիկոլ, «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը պահանջում է հենց այսօր սկսել Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների կազմակերպման գործընթացը, քանզի միայն արդար ընտրությունների միջոցով է, որ Հայ ժողվուրդը լեգիտիմ ճանապարհով քեզ ու քո լակոտակրատիային կուղարկի պատմության աղբանոցը, և կձևավորի Հայաստանի հաջորդ` Ազգային - պետական շահն իր արյան մեջ կրող, Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգով առաջնորդվող իշխանություն:
Փաշինյա՛ն Նիկոլ, Հայ ազգը սև կամ սպիտակ չի կարող լինել. Հայ ազգը Եռագո՛ւյն է և վե՛րջ»,- ասվում է հայտարարության մեջ։

Пашинян Никол, Aрмянский народ не может быть чёрным или белым. Армянский народ - Tрёхцветный и все!
Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян  распространил новое заявление, в котором требует от премьер-министра провести внеочередные выборы. Асрян также подчеркнул, что «армянский народ-трёхцветный».
Настоящая оппозиция Армении в лице «Армянских Орлов» требует от Никола Пашиняна провести внеочередные выборы в Национальное собрание
Уже третий месяц Пашинян Никол, передавший Арцах туркам, говорит о проведении внеочередных выборов в Национальное собрание Армении, но не предпринимает никаких реальных шагов в этом направлении.
Пашинян Никол приводит то одну причину, по которой нет общественного спроса на досрочные парламентские выборы в Армении, то другую, что парламентская оппозиция не соглашается подписать меморандум о взаимопонимании, что в случае отставки действующего премьер-министра Армении, она не будет выдвигать нового кандидата премьера - министра.
Пашинян Никол, проведение внеочередных выборов в Национальное собрание, в послевоенной Армении, является общенациональным требованием, императивом дня.
Пашинян Никол, настоящая оппозиция в Армении - это не те партии, которые 8 мая 2018 года в Национальном собрании избрали тебя премьер-министром, не те, что в последние три года работали в твоём правительстве под твоим подчинением, сформировали с тобой коалиционное правительство, а теперь требуют твоей отставки, а партия «Армянские Орлы. Единая Армения», всегда отвергавшая тебя и твоё соросовское правительство, во время твоего правления первой начавшая процесс «Удалим Никола, спасём Армению», всегда пожертвовавшая своей жизнью за защиту Родины, исповедующая Национально - Христианскую систему ценностей, которая с самого начала расценивала твоё правительство как антигосударственное, разрушающее Армению.
Пашинян Никол, партия «Армянские орлы. Единая Армения» требует начать процесс проведения внеочередных выборов в Национальное собрание сегодня же, потому что только через честные выборы Армянский народ законно отправит тебя и твоих «лакотакратов» на свалку истории, и сформирует следующее правительство, несущего в своей крови национальный государственный интерес, руководствующегося Национально - Христианскими ценностями.