Պապիկյանն ու Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարարը կարևորել են ռազմատեխնիկական համագործակցությունը
Հունիսի 17-ին Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Հայաստանում պաշտպանության ոլորտում բարեփոխումների ընթացքը և այդ ուղղությամբ Ֆրանսիայի հետ համագործակցության շրջանակում իրականացվող աշխատանքները:
Կողմերը կարևորել են ռազմատեխնիկական համագործակցությունը, որի շուրջ ձեռք են բերվել նոր պայմանավորվածություններ:

Папикян и министр вооруженных сил Франции отметили важность военно-технического сотрудничества
В рамках рабочего визита во Францию 17 июня министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром вооруженных сил Франции Себастьяном Лекорню.
В ходе встречи был обсужден текущий процесс сотрудничества между Арменией и Францией в сфере обороны.
Министр обороны Республики Армения представил ход реформ в сфере обороны в Армении и работы, проводимые в этом направлении в рамках сотрудничества с Францией.
Стороны отметили важность военно-технического сотрудничества, вокруг которого достигнуты новые договоренности.