Նիկոլ Փաշինյանը՝ Կատարի Ազգային տոնի կապակցությամբ, շնորհավորել է Կատարի էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին և վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Կատարի Պետության էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին և վարչապետ, ներքին գործերի նախարար Շեյխ Խալիդ Բին Խալիֆա Բին Աբդուլազիզ Ալ Թանիին՝ Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Կատարի Պետության Ազգային տոնի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն ու ամենայն բարիք, իսկ Կատարի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Կատարի հետ ձևավորված բարեկամական և գործընկերային հարաբերությունները, և մենք պատրաստակամ ենք ջանքեր գործադրել փոխշահավետ համագործակցության առավել ընդլայնման և խորացման ուղղությամբ՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների։
Ակնկալում եմ մոտ ապագայում հյուրընկալել Ձեզ Երևանում՝ քննարկելու հայ-կատարական երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման ուղիները և հեռանկարները:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ վսեմություն, խորին հարգանքիս հավաստիքը», - նշված է Կատարի Պետության էմիրին ուղղված ուղերձում:
Կատարի Պետության վարչապետին ուղղված ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Կատարի Պետության Ազգային տոնի առթիվ Ձեզ եմ հղում անկեղծ շնորհավորանքներս՝ մաղթելով Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Կատարի բարեկամ ժողովրդին՝ շարունակական բարգավաճում և առաջընթաց։
Մեծապես կարևորում եմ Հայաստանի և Կատարի միջև հարաբերությունների հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը։ Հավատացած եմ, որ համատեղ ջանքերով կարող ենք նպաստել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում հայ-կատարական կապերի և համագործակցության խորացմանը՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր երկու ժողովուրդների։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительные послания по случаю Национального праздника Государства Катар
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания эмиру Государства Катар шейху Тамиму Бин Хамаду Аль Тани и председателю Совета министров, министру внутренних дел шейху Халиду Бин Халифе Бин Абдулазизу аль Тани по случаю Национального праздника.
“Ваше Величество,
Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Государства Катар и желаю Вам крепкого здоровья и всего наилучшего, а дружественному народу Катара - прочного мира и процветания.
Армения высоко ценит сложившиеся дружественные и партнерские отношения с Катаром, и мы готовы приложить усилия для еще большего расширения и углубления взаимовыгодного сотрудничества на благо двух наших народов.
Надеюсь в ближайшее время принять Вас в Ереване для обсуждения путей и перспектив дальнейшего развития армяно-катарских двусторонних отношений.
Примите, Ваше Высочество, пожалуйста, заверения в моем глубоком уважении”, - говорится в послании эмиру Государства Катар.
В послании председателю Совета министров Государства Катар говорится:
“Ваше Высочество,
По случаю Национального праздника Государства Катар направляю Вам свои искренние поздравления, желаю Вам доброго здоровья, а дружественному народу Катара - дальнейшего процветания и прогресса.
Придаю большое значение дальнейшему развитию и расширению отношений между Арменией и Катаром. Уверен, что совместными усилиями мы сможем внести вклад в углубление армяно-катарских отношений и сотрудничества как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних площадок на благо и благополучие двух наших народов.