Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ ղեկավարության ներքո Չինաստանը կշարունակի տնտեսական և հասարակական հետագա առաջընթաց. Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սի Ծինփինին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սի Ծինփինին՝ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով:
Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների 14-րդ գումարման համաչինական ժողովի առաջին նստաշրջանի բարեհաջող անցկացման առթիվ և լավագույն բարեմաղթանքներս եմ հղում Ձեզ` Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ ղեկավարության ներքո Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունը կշարունակի տնտեսական և հասարակական հետագա առաջընթացն ու իր կարևոր նպաստը կբերի միջազգային խաղաղության և կայունության ապահովմանը:
Բարձր գնահատելով հայ-չինական ավանդական բարեկամական հարաբերությունները՝ վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ առավելագույն ջանքեր գործադրելու երկկողմ համագործակցության շարունակական զարգացման և ընդլայնման ուղղությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Си Цзиньпину в связи с его переизбранием на пост президента Китая
Премьер-министр РА Никол Пашинян направил поздравительное послание Си Цзиньпину в связи с его переизбранием на пост Председателя КНР.
В частности, в сообщении говорится:
"Ваше великолепие,
Сердечно поздравляю Вас с успешным проведением первой сессии Всекитайского Собрания народных представителей Китайской Народной Республики 14-го созыва и желаю Вам переизбрания на пост Президента Китайской Народной Республики. Китай.
Я уверен, что под Вашим умелым руководством Китайская Народная Республика будет и впредь добиваться дальнейшего экономического и социального прогресса и вносить важный вклад в международный мир и стабильность.
Высоко оценивая традиционные армяно-китайские дружественные отношения, подтверждаю свою готовность приложить максимум усилий для дальнейшего развития и расширения двустороннего сотрудничества.
Желаю вам крепкого здоровья и плодотворной деятельности, а дружественному народу Китая - прочного мира и процветания».