Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խորվաթիայի վարչապետին՝ Պետականության օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Խորվաթիայի Հանրապետության վարչապետ Անդրեյ Պլենկովիչին՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և խորվաթ ժողովրդին Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով կայունություն և նորանոր ձեռքբերումներ։
Տարին նշանավորվեց հայ-խորվաթական բարձր մակարդակի շփումներով և այցերով: Գոհունակությամբ եմ հիշում ընթացիկ տարվա փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում մեր հանդիպումը:
Վստահ եմ, որ սա հիմք կհանդիսանա հայ-խորվաթական հարաբերությունների զարգացման նշանակալի ներուժի իրացման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում»:

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Хорватии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Хорватии Андрею Пленковичу по случаю Дня государственности. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и хорватский народ по случаю Дня государственности, желаю стабильности и новых достижений.
Этот год был ознаменован армяно-хорватскими контактами и визитами на высоком уровне. С удовлетворением вспоминаю нашу встречу 18 февраля с.г. в рамках Мюнхенской конференции по безопасности.
Уверен, что это станет основой для реализации значительного потенциала развития армяно-хорватских отношений как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних площадок”.