Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Իրանի նորընտիր նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի երդմնակալության արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանում մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի երդմնակալության պաշտոնական արարողությանը, տեղեկացնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Միջոցառումը տեղի է ունեցել Իրանի Մեջլիսում։ ԻԻՀ նախագահը ողջունել է պատվիրակությունների ղեկավարներին և համատեղ լուսանկարման արարողությունից հետո նրանց ուղեկցել դահլիճ։
Երդմնակալության արարողության սկզբում ներկաներին դիմել է ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը, այնուհետև ելույթ է ունեցել Իրանի դատական համակարգի ղեկավար Ղոլամհոսեյն Էժեյին։
ԻԻՀ նորընտիր նախագահը շնորհակալություն է հայտնել պատվիրակությունների ղեկավարներին՝ երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու համար և հանդես եկել ելույթով։

Никол Пашинян присутствовал на церемонии инаугурации новоизбранного президента ИРИ Эбрахима Раиси
Премьер-министр Никол Пашинян в Тегеране присутствовал на официальной церемонии инаугурации новоизбранного президента Исламской Республики Иран Эбрахима Раиси.
Как сообщили Infoport.am в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, мероприятие проходило в здании Меджлиса Ирана. Президент Исламской Республики Иран приветствовал глав делегаций и после церемонии совместного фотографирования проводил их в зал.
В начале церемонии к присутствующим обратился председатель Собрания Исламского Совета (Меджлиса) Исламской Республики Иран Мохаммад Багер Галибаф, а затем выступил руководитель судебной системы Ирана Голамхосейн Мохсени Эжеи.
Новоизбранный президент Исламской Республики Иран поблагодарил глав делегаций за участие в церемонии инаугурации и выступил с речью.