Հայաստանը հետաքրքրված է Ֆրանսիայի հետ առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդմամբ. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Անն Լույոյին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյին:
Վարչապետը գոհունակությամբ նշել է, որ հայ-ֆրանսիական համագործակցությունը դինամիկ զարգանում է, և Հայաստանը հետաքրքրված է բարեկամ Ֆրանսիայի հետ առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների շարունակական ամրապնդմամբ թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ ձևաչափով: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Ֆրանսիայի՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրի դերակատարումը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի համապարփակ կարգավորման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ՀՀ վարչապետին գնահատականի համար՝ դեսպան Լույոն նշել է, որ Ֆրանսիան մեծ կարևորություն է տալիս բարեկամ Հայաստանի հետ համագործակցությանը և պատրաստակամ է շարունակել այն սերտացնելու ջանքերը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ֆրանսիական երկկողմ հարաբերություններինն, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին, տարածաշրջանային իրավիճակին և զարգացումներին վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян принял посла Франции в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Анн Луйо.
Премьер-министр с удовлетворением отметил, что армяно-французское сотрудничество динамично развивается, и Армения заинтересована в поступательном укреплении привилегированных отношений с дружественной Францией как в двустороннем, так и в многостороннем форматах. Никол Пашинян подчеркнул роль Франции как сопредседателя Минской группы ОБСЕ в комплексном урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
Поблагодарив премьер-министра Армении за высокую оценку, посол Луйо отметила, что Франция придает большое значение сотрудничеству с дружественной Арменией и готова продолжать усилия по его укреплению.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся армяно-французских двусторонних отношений, нагорно-карабахского конфликта, региональной ситуации и развитий.