Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թունիս (լուսանկարներ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ աշխատանքային այցով ժամանել է Թունիսի Հանրապետություն՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) 18-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Ջերբա քաղաքի միջազգային օդանավակայանում տեղի է ունեցել դիմավորման պաշտոնական արարողությունը: Վարչապետին և տիկին Հակոբյանին դիմավորել է Թունիսի պաշտպանության նախարար Իմեդ Մեմիչը:
Նոյեմբերի 19-20-ին անցկացվելիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) 18-րդ գագաթնաժողովի ընթացքում Հայաստանը ՖՄԿ գագաթնաժողովի նախագահությունը փոխանցելու է Թունիսին: Գագաթնաժողովում վարչապետ Փաշինյանը հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակում վարչապետը կունենա նաև երկկողմ հանդիպումներ՝ տարբեր երկրների առաջնորդների հետ:
Ջերբայում գործելու է Ֆրանկոֆոնիայի ավան։ Մասնակից երկրները, ՖՄԿ գործընկերներն ու գործակալությունները հնարավորություն կունենան ցուցադրել իրենց երկրների մշակութային բազմազանությունը. ձեռագործ աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք, մասնակից պետությունների զբոսաշրջային հնարավորությունների, արվեստի ու մշակույթի գործերի, ինչպես նաև ազգային խոհանոցի ներկայացում:
Այս հարթակում Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայանալու է «Մշակույթ և տեխնոլոգիա» խորագիրը կրող տաղավարով, որի ձևավորման առանցքում հայկական հարուստ գորգագործական մշակույթն է:

Премьер-министр вместе с супругой с рабочим визитом прибыл в Тунис
Премьер-министр Никол Пашинян с супругой Анной Акопян прибыл с рабочим визитом в Тунисскую Республику для участия в 18-м саммите Международной организации франкофонии (МОФ).
В международном аэропорту города Джерба состоялась официальная церемония встречи. Премьер-министра и госпожу Акопян встретил министр обороны Туниса Имед Мемич.
В ходе предстоящего 19-20 ноября 18-го саммита Международной организации франкофонии Армения передаст Тунису председательство в саммите МОФ. В ходе саммита премьер-министр Пашинян выступит с речью.
В рамках визита премьер-министр также проведет двусторонние встречи с лидерами разных стран.
В Джербе будет действовать городок Франкофонии. Страны-участницы, партнеры и агентства МОФ получат возможность продемонстрировать культурное разнообразие своих стран: будут организованы выставки-ярмарки изделий народных промыслов, презентация туристических возможностей, произведений искусства и культуры, а также национальной кухни государств-участников.
На этой площадке Республика Армения представит павильон “Культура и технологии”, в центре которого будет богатая армянская культура ковроткачества.