Նախագահն առաջնորդվում է բացառապես Սահմանադրությամբ․ Արմեն Սարգսյանը և Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել են
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպել են: Քանի որ նախագահ Արմեն Սարգսյանը վատառողջ է, վարչապետը տեսակցելու նպատակով այցելել էր նրան: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Բնականաբար, Հանրապետության նախագահն ու վարչապետն անդրադարձել են նաև երկրի ներքաղաքական իրավիճակին: Տարածվող այլ տեղեկությունները բացարձակապես սուտ են, և փորձ են ավելի սրելու առանց այն էլ լարված իրավիճակը:
Մեկ անգամ ևս հորդորելով ձեռնպահ մնալ սադրիչ և կեղծ տեղեկություններ տարածելուց, միաժամանակ, կրկին ընդգծում ենք, որ Հանրապետության նախագահն առաջնորդվում է բացառապես Սահմանադրությամբ և համապետական ու համազգային շահերով, գործում է իր սահմանադրական լիազորությունների շրջանակում»,- ասված է հայտարարությունում:

Премьер-министр Армении посетил президента
1 марта встретились Президент Республики Армения Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян. Поскольку Президенту Армен Саркисяну нездоровится, премьер-министр навестил его у него дома. Об этом сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата Президента Армении.
Президент и Премьер-министр коснулись и внутриполитической ситуации в стране. Другие распространяемые сведения абсолютно ложны, это попытка еще более обострить и без того напряженную ситуацию.
“Вновь призываем воздерживаться от распространения провокационных и ложных сведений, в то же время подчеркиваем, что ПрезидентрРеспублики руководствуется исключительно Конституцией и общегосударственными и общенациональными интересами, действует в рамках своих конституционных полномочий”, - говорится в сообщении Аппарата Президента.