Բոլոր մակարդակներում ինտենսիվ աշխատանք է տարվում Բաքվի ագրեսիվ ռազմական, հումանիտար, հոգեբանական ճնշումները դադարեցնելու համար. ԱՀ նախագահ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ազգային ժողովում հանդիպել է պատգամավորների հետ և ներկայացրել երկրի ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումները:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ բոլոր մակարդակներում իրականացվում են ինտենսիվ աշխատանքներ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող ռազմական, հումանիտար և հոգեբանական ագրեսիվ գործողությունները դադարեցնելու և Արցախում բնականոն կյանքը վերականգնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում Արայիկ Հարությունյանը նաև պատասխանել է խորհրդարանականների հարցերին՝ ընդգծելով, որ ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման գործում շատ կարևոր է միասնական և միահամուռ աշխատանքը:

На всех фронтах ведется интенсивная работа по приостановлению агрессивных военных, гуманитарных, психологических операций Баку: президент Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с депутатами Национального собрания и представил последние развития военно-политической ситуации в стране.
Глава государства отметил, что на всех уровнях ведется интенсивная работа по приостановлению агрессивных военных, гуманитарных и психологических операций, проводимых со стороны Азербайджана, и восстановлению нормальной жизни в Арцахе.
В ходе встречи Араик Арутюнян ответил также на вопросы парламентариев, подчеркнув, что в вопросе преодоления сложившейся ситуации очень важна совместная и сплоченная работа.