Նախագահը և վարչապետը քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Հանդիպումը տեղի է ունեցել Հանրապետության նախագահի նախաձեռնած քննարկումների շրջանակում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ նախագահի պաշտոնական կայքը:
Նախագահը և վարչապետը քննարկել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները:
Այդ համատեքստում որպես լուծում անդրադարձ է կատարվել խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:

Президент и премьер обсудили ситуацию, сложившуюся в стране, а также пути преодоления внутриполитического кризиса
Сегодня президент Армении Армен Саркисян встретился с премьер-министром Николом Пашиняном. Встреча прошла в рамках обсуждений, инициированных президентом республики. Об этом сообщают из аппарата президента РА.
Президент и премьер обсудили ситуацию, сложившуюся в стране, а также пути преодоления внутриполитического кризиса.
В этом контексте Армен Саркисян и Никол Пашинян коснулись темы проведения досрочных парламентских выборов.