Միրզոյանն ու ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը քննարկել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր
Հունվարի 18֊ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր։
Նախարար Միրզոյանը զրուցակցին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակը։

Встреча министра иностранных дел РА с специальным представителем генерального секретаря НАТО по Кавказу и Центральной Азии
18 января министр иностранных дел Армении принял специального представителя генерального секретаря НАТО по Кавказу и Центральной Азии Хавьера Коломина Пириса.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
Министр Мирзоян представил собеседнику тяжелую гуманитарную ситуацию, сложившуюся в Нагорном Карабахе вследствие блокировки Азербайджаном Лачинского коридора.