Մինսկը Երևանի հետ ռազմավարական գործընկերության զարգացման հույս ունի. Լուկաշենկո
Մինսկն ակնկալում է, որ Երևանի հետ կառուցողական երկխոսությունը կշարունակվի համապարփակ գործընկերության զարգացման նպատակով։ Այս մասին ասվում է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի` ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում։ Փաշինյանը նշում է ծննդյան օրը:
«Երկրի ղեկավարը նշել է, որ կառուցողական երկխոսության շարունակություն է ակնկալում` ուղղված բելառուսա-հայկական համապարփակ գործընկերության զարգացմանը, ինտեգրացիոն միավորումներում սերտ փոխգործակցությանը, միջազգային հարթակներում ռազմավարական համագործակցությանը»,-նշված է Բելառուսի նախագահի կայքում հրապարակված ուղերձում:
Լուկաշենկոն համոզված է, որ Փաշինյանի կառավարման հարուստ փորձը, պետական խնդիրների լուծմանը նրա մասնագիտական մոտեցումը թույլ կտան հետագայում ևս հաջողությամբ հաղթահարել այն մարտահրավերները, որոնք ծառացած են Հայաստանի առջև քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական ոլորտներում, հասնել նախանշված բոլոր նպատակներին` ի շահ հայ ժողովրդի:
Բելառուսի նախագահը Հայաստանի վարչապետին մաղթել է քաջառողջություն, երջանկություն, խաղաղություն և համերաշխություն:

Лукашенко поздравил Пашиняна: Минск рассчитывает на продолжение конструктивного диалога
Президент Беларуси Александр Лукашенко поздравил премьер-министра Армении Никола Пашиняна с днем рождения, сообщает пресс-служба белорусского лидера.
"Убежден, Ваши богатый управленческий опыт, профессиональный подход к решению государственных задач позволят и впредь успешно справляться с вызовами, которые стоят перед Арменией в политической и социально-экономической сферах, достигать всех намеченных целей в интересах армянского народа", - говорится в поздравлении.
Глава государства отметил, что рассчитывает на продолжение конструктивного диалога, нацеленного на развитие всеобъемлющего белорусско-армянского партнерства, тесного взаимодействия в интеграционных объединениях, стратегического сотрудничества на международных площадках.
Александр Лукашенко пожелал Николу Пашиняну новых успехов в его ответственной деятельности, крепкого здоровья, счастья, мира и согласия.