Մհեր Գրիգորյանը և Վասիլիս Մարագոսն անդրադարձել են ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ բանակցությունների ընթացքին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցության օրակարգային հարցեր, ինչպես նաև փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի՝ Բրյուսել և Լյուքսեմբուրգ սույն թվականի հուլիսի 15-17-ը կատարած այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ, երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանի կայուն զարգացման տեսանկյունից հաղորդակցությունների ապաշրջափակումը և տնտեսական կապերի դիվերսիֆիկացումը:
Մհեր Գրիգորյանը և Վասիլիս Մարագոսը անդրադարձել են նաև ԵՄ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման շուրջ բանակցությունների ընթացքին և իրականացվող աշխատանքներին:

Вице-премьер Правительства Армении и руководитель делегации Евросоюза обсудили региональные события
Разблокировка коммуникаций и диверсификация экономических связей важны. Об этом было заявлено 6 августа на встрече вице-премьера Правительства Мгера Григоряна и руководителя делегации ЕС в Армении, посла Василиса Марагоса.
Как сообщили в пресс-службе Правительства республики, в ходе встречи обсуждены вопросы повестки сотрудничества РА – ЕС, а также ход реализации договоренностей, достигнутых во время визита Григоряна в Брюссель и Люксембург 15-17 июля текущего года.
Стороны обменялись мнениями вокруг региональных событий, обоюдно подчеркнув важность разблокирования коммуникаций и диверсификации экономических связей с точки зрения устойчивого развития региона.
Григорян и Марагос также обсудили ход переговоров вокруг либерализации визового режима с ЕС и проводимой в этом направлении работы.