Մեր խնդիրն է՝ աջակցել վարչապետ Փաշինյանին և նրա թիմին՝ հասնելու ընդունված բոլոր որոշումների իրականացմանը․ Պուտին
Մեր խնդիրն է ՝ աջակցել վարչապետ Փաշինյանին և նրա թիմին, որպեսզի հարթեն խաղաղ կյանքը և հասնեն ընդունված բոլոր որոշումների իրականացմանը։ Այս մասին ՀԱՊԿ առցանց նիստի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
"Հայաստանն ու հայ ժողովուրդը դժվարին ժամանակաշրջան են ապրել իրենց պատմության մեջ ։ Հայաստանի ղեկավարությունը, վարչապետը ստիպված էին շատ բարդ, բայց Հայաստանի ժողովրդի համար անհրաժեշտ որոշումներ կայացնել ։
Պետք է ասեմ, որ այդ որոշումները, իհարկե, ցավոտ են, բայց անհրաժեշտ։ Այդ որոշումները մեծ խիզախություն էին պահանջում վարչապետից։ Դա ակնհայտ բան է ։ Ներկաներից յուրաքանչյուրը հասկանում է նման կարգի որոշումներ կայացնելիս պատասխանատվության աստիճանը ։ Նա այդ պատասխանատվությունն իր վրա է վերցրել", - իր խոսքում նշել է Պուտինը։

Наша задача - поддержать премьер-министра Пашиняна и его команду с тем, чтобы наладить мирную жизнь и добиться исполнения всех принятых решений։ Путин
Наша задача - поддержать премьер-министра Пашиняна и его команду с тем, чтобы наладить мирную жизнь и добиться исполнения всех принятых решений։ президент России на саммите ОДКБ.
"Армения и армянский народ пережили сложный период в своей истории. Руководство Армении, премьер-министр вынуждены были принять очень сложные, но необходимые для народа Армении решения.
Должен сказать, что эти решения, конечно, болезненные, но необходимые. Эти решения требовали большого мужества от премьер-министра. Это очевидная вещь. Каждый из присутствующих понимает степень ответственности при принятии решений подобного рода. Он эту ответственность взял на себя", - заявил президент России на саммите ОДКБ.