Մենք տեսնում ենք, թե ինչպես են Հայաստանում ակտիվացել Վաշինգտոնի և Բրյուսելի էմիսարները. Գոնչար
Մոսկվան տեսնում է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև սեպ խրելու Արևմուտքի համառ փորձերը և հույս ունի շարունակել լուծել բոլոր ի հայտ եկած խնդիրները՝ Երևանի հետ ազնիվ և անկեղծ հաղորդակցությամբ։
Այս մասին TACC գործակալությանը տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ վարչության տնօրեն Դենիս Գոնչարը։
«Եթե խոսենք մեզ անհանգստացնող խնդիրների մասին, ապա դրանք հիմնականում պայմանավորված են ռուս-հայկական բարեկամության մեջ սեպ խրելու Արևմուտքի փորձերով, մենք տեսնում ենք, թե ինչպես են վերջին շրջանում հանրապետությունում ակտիվացել Վաշինգտոնի և Բրյուսելի էմիսարները, ինչպես նաև բոլոր տեսակի արևմտամետ կառույցները՝ իշխանություններին ու բնակչությանը հանելով Ռուսաստանի դեմ, բայց իրականում գործելով Հայաստանի ազգային շահերի դեմ», - ասել է Դենիս Գոնչարը:

Мы видим, как в Армении активизировались эмиссары Вашингтона и Брюсселя. Гончар
Москва видит настойчивые попытки Запада вбить клин между Россией и Арменией и надеется продолжать решать все возникающие вопросы посредством честного и искреннего общения с Ереваном.
Об этом в интервью агентству ТАСС заявил директор четвертого департамента стран СНГ МИД России Денис Гончар.
«Если говорить о беспокоящих нас проблемах, то они в основном вызваны попытками Запада вбить клин в российско-армянскую дружбу, мы видим, как в последнее время эмиссары Вашингтона и Брюсселя, а также всевозможные прозападные структуры, активизировались в республике, смещая власть и население против России, но фактически действуя против национальных интересов Армении", - сказал Денис Гончар.