Մենք այս գործընթացին միջազգային մեծ հնչեղություն ենք տվել և հետևողականորեն գնալու ենք նրան, որպեսզի Ադրբեջանը բացի Լաչինի միջանցքը. Փամբուխչյան
«Ներկա պահին, ցավոք սրտի, ամբողջությամբ Լաչինի միջանցքը շարունակում է փակ մնալ: Այն քաղաքացիները, որոնք մնացել են Գորիսում, իրենց պատշաճ ցուցաբերվում է համապատասխան օգնություն թե՛ կեցավայրի մասով, թե՛ բժկական և թե՛ այլ»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԻ նախարար Արմեն Փամբուխչյանը:
Նախարարը խոսեց հայկական կողմի արած քայլերի մասին. «Մենք ընդամենը պայմանագրերից բխող կետերն ենք մեջբերում և ըստ կետերի՝ պարզ է յուրաքանչյուրի անելիքը: Մենք այս գործընթացին միջազգային մեծ հնչեղություն ենք տվել և հետևողականորեն գնալու ենք նրան, որպեսզի Ադրբեջանը բացի Լաչինի միջանցքը»:

Мы придали этому процессу большое международное звучание и будем последовательно идти к тому, чтобы Азербайджан открыл Лачинский коридор: министр
Тем гражданам Арцаха, которые остались в Горисе, надлежащим образом оказывается соответствующая помощь как в вопросахпроживания, так и по медицинским и другим вопросам. Об этом в беседе с журналистами сказал министр по ЧС Армении Армен Памбухчян.
Он также рассказал о шагах, предпринятых армянской стороной в направлении открытия Лачинского коридора. «Мы придали этому процессу большое международное звучание и будем последовательно идти к тому, чтобы Азербайджан открыл Лачинский коридор»,- заверил министр.