ԼՂ հարցով եռակողմ հանդիպման համար կոնսենսուս է անհրաժեշտ․ Լավրովը՝ Հայաստան-Ադրբեջան-Ռուսաստան հանդիպման մասին
ԼՂ հարցով Ռուսաստանի Դաշնության, Ադրբեջանի և Հայաստանի մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպում տեղի կունենա, սակայն դրա համար անհրաժեշտ է կողմերի կոնսենսուսը: Այս մասին այսօր ԵԱՀԿ գործող նախագահ Անն Լինդեի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը։
«Դուք ասացիք, որ առաջիկա եռակողմ հանդիպման վերաբերյալ Կրեմլի մեկնաբանությունն այն էր, որ հանդիպման վերաբերյալ պետք է լինի կոնսենսուս։ Ես կարող եմ հաստատել, որ կոնսենսուսի առկայության համար բոլոր նրանք, ովքեր պատրաստվում են հանդիպել, պետք է համաձայն լինեն։ Վստահ եմ, որ. նման հանդիպում տեղի կունենա»,- ասել է Լավրովը։

Лавров выразил уверенность, что встреча России, Армении и Азербайджана состоится, для этого необходимо согласие сторон
Глава МИД РФ Сергей Лавров выразил уверенность, что встреча России, Армении и Азербайджана состоится, для этого необходимо согласие сторон.
"Вы сказали, что комментарий Кремля по поводу возможной предстоящей трехсторонней встречи заключался в том, что для встречи нужен консенсус. Я могу подтвердить, что для того, чтобы был консенсус, нужно, чтобы все те, кто собирается встречаться, согласились с этим. Я уверен, что такая встреча состоится", - сказал он на пресс-конференции в пятницу.
Ранее пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что трехсторонний саммит России, Армении и Азербайджана на каком-то этапе будет необходим, но для этого необходимо согласие всех сторон.