Խաչիկ Ասրյանի՝ Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան կառուցելու Ազգային Ծրագրի գլխավոր դրույթները (շարունակելի)
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը հրապարակել է Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան կառուցելու իր Ազգային Ծրագրի գլխավոր դրույթները։
«Անկոտրո՛ւմ Հայ ազգ
Նորանկախ Հայաստանի պետականաշինության գործում լրջագույն ներդրում ունեցած և 15 տարիների ընթացքում շուրջ 1.500 հայրենասիրական և ռազմահայրենասիրական բնույթի միջոցառումներ կազմակերպած «Սյունյաց և Հայոց Արծիվներ» հայրենասիրական կազմակերպությունների (www.hayocartsivner.am) ավելի քան 300 մասնաճյուղերի ամուր հիմքի վրա ձևավորված «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը Ձեզ է ներկայացնում Հայ ժողովրդի անմիջական աջակցության և մասնակցության արդյունքում «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության՝ Հայաստանում նոր՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանություն ձևավորելուց անմիջապես հետո իրականացվելիք (առաջիկա հինգ տարիների համար)՝ Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան կառուցելու Ազգային Ծրագրի գլխավոր դրույթները.
1-ին՝ Հայաստանի Հանրապետության սեփականություն հանդիսացող ամբողջ ընդերքն ազգայնացնել (ստեղծելով Հայաստանի ազգային տնտեսություն), այսինքն՝ ընդերքի օգտագործման ամբողջ շահույթը բացառապես ուղղել դեպի Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե, որի արդյունքում էլ՝ 4-րդ ամսից սկսած՝ 1 անգամ, 3-րդ տարվա մեջ՝ 2 անգամ, 5-րդ տարվա մեջ՝ 3 անգամ բարձրացնել առաջին հերթին հետևյալ ոլորտներում աշխատող, ծառայող քաղաքացիների աշխատավարձերը.
ա) Հայաստանի հանքարդյունաբերության ոլորտում աշխատող բոլոր բանվորներինը,
բ) Հայաստանի և Արցախի սահմանները պաշտպանող բոլոր զորամասերի հրամանատարներինը, սպաներինը, պայմանագրային զինծառայողներինը՝ անընդհատ բարելավելով զինվորականի սոցիալական վիճակը,
գ) մանկավարժներինը,
դ) բժիշկներինը և բուժաշխատողներինը,
ե) կրթության և գիտության, մշակույթի, արվեստի, գրականության, սպորտի և երիտասարդության ոլորտների բոլոր աշխատողներինը և ծառայողներինը,
զ) գյուղատնտեսության և բնապահպանության ոլորտների բոլոր աշխատողներինը և ծառայողներինը,
է) Պաշտպանության, Ոստիկանության, Ազգային անվտանգության, Արտակարգ իրավիճակների, Արդարադատության, իրավական և դատական համակարգերի բոլոր ծառայողներինը և աշխատակիցներինը,

Основные положения Национальной Программы Хачика Асряна по построению Военной и Социальной Армении (продолжение следует)
Председатель партии «Армянские орлы: Единая Армения» Хачик Асрян представил  основные положения Национальной Программы Хачика Асряна по построению Военной и Социальной Армении․
"Нерушимый армянский народ!
Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» представляет вам Основные положения Национальной Программы по построению Военной и Социальной Армении, которые должны быть реализованы в результате непосредственной поддержки и участия армянского народа, сразу после формирования в Армении нового Национально-Христианского правительства партии «Армянские Орлы. Единая Армения» (по истечении следующих пяти лет).
1. Нужно национализировать все недра, являющиеся собственностью Республики Армения (создавая национальную экономику Армении), то есть направить всю прибыль от недропользования исключительно в государственный бюджет Республики Армения, в результате чего, начиная с 4-го месяца 1 раз, в 3-ем году 2 раза, в 5-м году в 3 раза увеличить заработную плату в первую очеред граждан, работающих и служащих в следующих сферах.
а) всех рабочих, занятых в горнодобывающей промышленности Армении;
б) командиров, офицеров, военнослужащих по контракту всех воинских частей, охраняющих границы Армении и Арцаха, постоянно улучшая социальное положение военнослужащих;
в) педагогов;
г) врачей и медицинских работников;
д) всех служащих и работников сфер образования, науки, культуры, искусства, литературы, спорта, молодежи;
е) всех служащих и работников, сфер сельского хозяйства, охраны природы;
ж) всех служащих и сотрудников Министерств Обороны, Полиции, Национальной Безопасности, Чрезвычайных ситуаций, Юстиции, правовой и судебной системы;