«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը շարունակում է ներկայացնել իր  Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան կառուցելու Ազգային Ծրագրի գլխավոր դրույթները։ Նա գրել է․
«Հայ ժողովրդի աջակցությամբ և մասնակցությամբ Հայաստանում իշխանության գալով՝ «ՀԱՅՈՑ ԱՐԾԻՎՆԵՐ. ՄԻԱՍՆԱԿԱՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆ» կուսակցությունն առաջիկա մեկ տարվա ընթացքում սկսելու և իրականացնելու է նաև.
ա) Սահմանադրական հանրաքվե. Հայաստանի կառավարման համակարգը դարձնել նախագահական, փոխել դատաիրավական համակարգը՝ Հայաստանում հաստատելով օրենքի դիկտատուրա:
բ) 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ին Հայաստանում տեղի ունեցած երկրաշարժի պատճառով անտուն մնացած բոլոր ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու գործընթաց:
գ) Քսաներորդ դարավերջի արցախյան հերոսամարտի սկզբից մինչև այսօր Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության սահմանները պաշտպանած և նահատակված բոլոր հայորդիների ընտանիքներին՝ Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության կողմից յուրաքանչյուր ամիս տրվող դրամական աջակցությունը դարձնել ցմահ և յուրաքանչյուր հինգ տարվա ընթացքում դրամական աջակցությունն ավելացնել, ինչպես նաև քսաներորդ դարավերջի արցախյան հերոսամարտի սկզբից մինչև այսօր Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության սահմանները պաշտպանած և հաշմանդամ դարձած բոլոր հայորդիների՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից յուրաքանչյուր ամիս տրվող դրամական աջակցությունը դարձնել ցմահ և յուրաքանչյուր հինգ տարվա ընթացքում դրամական աջակցությունն ավելացնել։
դ) Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Պաշտպանության Նախարարության ենթակայության տակ գտնվող բոլոր բիոլաբորատորիաների փակում և ոչնչացում:
ե) Հայաստանի Հանրապետությունը պարտավորվում է անհրաժեշտ միջոցներ ստեղծել և պայմաններ ապահովել Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների լեզվի, մշակույթի, ազգային և կրոնական սովորույթների պահպանման և զարգացման համար, ստեղծել այնպիսի միջավայր, որը կնպաստի Հայաստանում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների ինքնության պահպանմանը, և իրենց՝ որպես Հայաստանի հասարակության լիարժեք անդամ ինքնադրսևորվելու հնարավորության ապահովմանը:

Председатель партии «Армянские Oрлы. Единая Армения» Хачик Асрян  продолжает представлять главные положения Национальной программы строительства своей военной и социальной Армении.
«Придя к власти в Армении, партия «АРМЯНСКИЕ ОРЛЫ. ЕДИНАЯ АРМЕНИЯ», при поддержке и участии героического армянского народа, за ближайщий год приступит и будет осуществлять также:
а) Конституционный референдум: сделать систему правления в Армении президентской, изменить судебную систему, установив в Армении диктатуру закона.
б) Обеспечение жильем всех семей, оставшихся без крова в результате землетрясения в Армении 7 декабря 1988 года.
в) Предоставляемую Правительством Республики Армения ежемесячную денежную выплату семьям всех погибших сыновей – армян Республики Армения, защищавших границы Республики Арцах, с начала Арцахской войны в конце двадцатого века до наших дней, сделать пожизненной и увеличивать каждые 5 (пять) лет. А также, предоставляемую Правительством Республики Армения денежную выплату сыновьям-армянам, защищавшим границы Республики Арцах и Республики Армения, с начала Арцахской войны в конце двадцатого века до наших дней, ставшими инвалидами, сделать пожизненной и увеличивать каждые 5(пять) лет.
г) Закрытие и уничтожение всех биолабораторий в Армении под эгидой Министерства обороны США.
д) Республика Армения обязуется создать необходимые средства и обеспечить необходимые условия для сохранения и развития языка, культуры и национально-религиозных обычаев национальных меньшинств, проживающих в Армении, создать такую среду, которая будет способствовать сохранению самобытности, национальной идентичности национальных меньшинств, проживающих в Армении, предоставить возможность для самовыражения.
е) следующие изменения в составе действующего Правительства Республики Армения:
Создать новые министерства и государственные комитеты при Правительстве Республики Армения:
 Министерство военной промышленности
 Министерство сельского хозяйства
 Министерство охраны природы
 Министерство недропользования и водных ресурсов
 Государственный комитет идеологической пропаганды: государственная идеология Армении - ПАТРИОТИЗМ»,-написал он.