Հռոմի ստատուտի վավերացումը ռազմավարական առումով սխալ որոշում է, որն առաջին հերթին խնդիրներ է ստեղծելու Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար. ՌԴ պետդումայի խոսնակ
Երևանը վավերացրել է Հռոմի ստատուտը. սա չմտածված, ռազմավարական առումով սխալ որոշում է, որն առաջին հերթին խնդիրներ է ստեղծելու Հայաստանի և նրա քաղաքացիների համար։ Այս մասին թելեգրամյան ալիքուն գրել է  Պետդումայի խոսնակ Վյաչեսլավ Վոլոդինը:
«Կարելի է բացատրել ցանկացած որոշում և ցանկացած բան, բայց նրանք, ովքեր դա կայացրել են, նախ պետք է պատասխանեն՝ ինչո՞ւ: Մեր երկրների միջև հարաբերությունների զարգացումը մեր ժողովուրդների՝ Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի ընտրությունն է։ Հռոմի ստատուտի վավերացումը հակասում է սրան», - գրել է Վոլոդինը:

Володин о ратификации Римского статута: Это решение прежде всего создаст проблемы Армении и её гражданам
Ратификация Римского статута - это непродуманное, стратегически неверное решение, которое прежде всего создаст проблемы Армении и её гражданам. Об этом в своем Telegram-канале написал  спикер Госдумы РФ Вячеслав Володин.
«Объяснить можно какое угодно решение и что угодно, но тем, кто принимал его, надо в первую очередь ответить: «Зачем?»
Развитие отношений между нашими странами — это выбор наших народов: Российской Федерации и Армении», - отметил Вячеслав Володин.