Հրաժարվե՛ք ամերիկյան դրամաշնորհի գայթակղությունից․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը կոչ է անում հրաժարվել դրամաշնորհներից։ Նա հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«Սույն թվականի մարտի 4-ին հայտնի դարձավ, որ ամերիկյան արտաքին քաղաքական գերատեսչությունը՝ Պետդեպարտամենտը, պատրաստվում է շարունակել Հայաստանում իր ազդեցության գործակալների խրախուսման և նոր ազդեցության գործակալների ցանց ստեղծելու աշխատանքն, ու, այդ նպատակով, հատկացվում են միլիոնավոր դոլարներ:
Բոլոր նրանք, ովքեր հավատարմորեն կծառայեն հայ-ամերիկյան հարաբերությունների սերտացմանն, այսինքն՝ Հայաստանում կծառայեն Ամերիկայի շահերի սպասարկմանը, Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան կողմից կստանան դրամաշնորհ՝ մինչև 150 հազար դոլարի չափով:
Ամերիկան, իր տված ամեն մի ցենտի դիմաց, պահանջելու է ծառայություններ, որոնք ուղղված են լինելու Հայաստանի ազգային ու պետական շահերի, Հայաստանի ինքնիշխանության և Հայ ժողովրդի գոյության դեմ: Նման դրամաշնորհների արդյունքում՝ ստեղծված գործակալական ցանցը 2018 թվականի ապրիլ-մայիսին Հայաստանում իրականացրեց պետական հեղաշրջում, որի արդյունքում Հայաստանն արդեն հայտնվել է անդունդի մեջ. մենք կորցրել ենք Արցախն ու 5 հազարից ավելի հայորդիների, ունենք 10 հազարից ավելի վիրավորներ, հարյուրավոր անհետ կորածներ ու գերեվարվածներ, որոնց ճակատագրով, պետական մակարդակով, որևէ մեկը չի զբաղվում:
Ամերիկյան գործակալական ցանցն է, որ, գրեթե երեք տարի շարունակ, Հայաստանում ոչնչացնում է մեր պետականությունն, անհաշտ պայքար է սկսել մեր ազգային ինքնության, լեզվի, կրոնի, պատմության ու մշակույթի դեմ, երեք տարի շարունակ քարոզում և գովազդում է այլարսերվածություն և ապազգային բարքեր, որոնց արդյունքում արդեն ձևավորվել է հակահայերի մի ոհմակ, որոնց համար Հայոց հայրենիքն, ազգն ու պետությունը ոչ մի արժեք չունեն, որոնց համար մեծագույն ձեռքբերումն իրենց ֆիզիկական գոյությունն է, իսկ ապրելու իմաստն՝ իրենց տերերին ծառայելը:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը կոչ է անում հրաժարվել այդ գայթակղությունից, հրաժարվել այդ գումարը վերցնելու և սեփական ազգի ու պետության դեմ ծառայելու պարտադրանքից:
Յուրաքանչյուր Հայ մարդ պետք է հասկանա, որ ինքն անցողիկ է, իսկ Հայրենիքն ու Հայաստանը մնայուն արժեքներ են:

Хачик Асрян: Откажитесь от соблазна получить американский грант
Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян  призывает отказаться от грантов. Он распространил заявление, в котором говорится:
"4 марта стало известно, что политическое отделение - Госдепартамент внешней службы США собирается продолжить работу по поощрению своих агентов влияния в Армении, по созданию сети новых агентов влияния, и с этой целью выделяются миллионы долларов.
Все те, которые будут верно служить укреплению армяно-американских отношений, то есть служить интересам США в Армении, получат грант в размере до 150 тысяч долларов от посольства США в Армении.
За каждый цент Америка будет требовать услуг, которые будут направлены против национальных и государственных интересов Армении, суверенитета Армении и существования армянского народа. Агентская сеть, созданная в результате таких грантов, в апреле-мае 2018 года осуществила государственный переворот в Армении, в результате которого Армения уже оказалась в пропасти: мы потеряли Арцах и более 5000 сыновей, у нас более 10000 раненых, сотни пропавших без вести и пленников, судьбами которых на государственном уровне никто не занимается.
Именно эта американская агентская сеть, почти три года разрушает нашу государственность, начала непримиримую борьбу против нашей национальной идентичности, языка, религии, истории и культуры, уже три года пропагандирует, извращенную мораль, в результате которой сформировалась банда антиармян, для которых Родина-Армения, нация и государство не имеют никакой ценности, для которых величайшим достижением является их физическое существование, а смысл жизни - служить своим хозяевам.
Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» призывает отказаться от этого соблазна, отказаться от обязанности брать эти деньги и служить против своего народа и государства.