ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիսի Մարագոսին:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Մարագոսին նոր պաշտոնում նշանակվելու առթիվ և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով, հատկապես մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներն առաջ մղելու համատեքստում: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ ՀՀ կառավարության բարեփոխումների հագեցած օրակարգը հաջողությամբ կյանքի է կոչվում, այդ թվում` ԵՄ աջակցությամբ: Վարչապետն ընդգծել է ԵՄ-ի կողմից Հայաստանում նախատեսվող 2,6 մլրդ դոլարի ներդրումային փաթեթով նախատեսվող ծրագրերին նոր ազդակ հաղորդելու անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման նպատակով ակնկալվում է նաև միջազգային օժանդակություն:

Пашинян-Марагосу: Для преодоления ситуации вокруг насильственно перемещенных карабахцев ожидается международная помощь
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 2 октября принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Василиса Марагоса.
Как сообщили в пресс-службе правительства республики, в ходе встречи Пашинян упомянул о важности сотрудничества Армения-ЕС в различных направлениях, особенно в контексте продвижения демократических реформ, реализуемых в нашей стране.
Глава кабмина добавил, что вся программа реформ правительства РА успешно претворяется в жизнь, в том числе при поддержке ЕС. Он отметил, что необходимо придать новый импульс программам, предусмотренным ЕС инвестиционным пакетом для Армении на сумму в 2,6 миллиарда долларов.
Пашинян отметил, что для преодоления ситуации, сложившейся в Армении в результате насильственного перемещения наших соотечественников из Нагорного Карабаха, ожидается также международная помощь.