ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատարին
Նոյեմբերի 14-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլա Պիտերս Յահիային՝ վերջինիս պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՄԱԿ-ի համակարգի և մասնագիտացված գործակալությունների հետ շարունակական համագործակցությանը, Կայուն զարգացման նպատակների արդյունավետ իրականացմանն առնչվող հարցեր:
44-օրյա պատերազմի, ինչպես նաև սեպտեմբերի 13-14 ՀՀ ինքիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով ի հայտ եկած հումանիտար և այլ բնույթի խնդիրների համատեքստում՝ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ՄԱԿ-ի և մասնագիտացված գործակալությունների առավել ակտիվ ներգրավվածության անհրաժեշտությունը՝ իրենց մանդատին համապատասխան առկա մարտահրավերներն արձանագրելու և հասցեագրելու նպատակով:

Министр иностранных дел Армении принял временно исполняющего обязанности постоянного координатора ООН в Армении
14 ноября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян принял временно исполняющего обязанности постоянного координатора ООН в Армении Лилу Питерс Яхья.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся продолжительного сотрудничества с системой ООН и специализированными агентствами, эффективной реализации Целей устойчивого развития.
В контексте гуманитарных и других проблем, возникших вследствие 44-дневной войны, а также азербайджанской агрессии 13-14 сентября в отношении суверенной территории РА, Арарат Мирзоян подчеркнул необходимость более активного вовлечения ООН и специализированных агентств с целью выявления и решения существующих вызовов в соответствии с их мандатом.