Հեռախոսազրույց՝ Արմեն Գրիգորյանի և Իրանի Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղարի միջև․ «Քննարկվել են տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները»
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԻԻՀ Ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանի հետ, տեղեկացնում են ՀՀ Ախ գրասենյակից։
Հաղորդագրույթյունում նշված է․
«Հեռախոսազանգի ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան-Իրան տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները»:

Состоялся телефонный разговор секретаря Совета безопасности и секретаря Высшего совета национальной безопасности Ирана
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян провел телефонный разговор с секретарем Высшего совета национальной безопасности Иранской Республики Али Акбаром Ахмадяном. Об этом сообщили в аппарате Совмина.
В ходе телефонного разговора стороны обсудили перспективы развития армяно-иранских экономических отношений.