Հայտնի է Վրաստանի վարչապետի՝ Հայաստան այցի օրակարգը
Մայիսի 12-ին  պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից: Այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանի հետ:
Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Վրաստանի վարչապետը հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի անունից ի պատիվ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի կտրվի պաշտոնական ընթրիք:

Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили с официальным визитом посетит Армению
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 12 мая с официальным визитом посетит Армению. В рамках визита запланированы встречи с исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Николом Пашиняном и исполняющим обязанности министра иностранных дел Ара Айвазяном.
В Мемориальном комплексе Цицернакаберд премьер-министр Грузии воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
От имени исполняющего обязанности премьер-министра Никола Пашиняна будет дан официальный обед в честь премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили.