«Հայոց  Արծիվները»  զգուշացնո՛ւմ է  Փաշինյան  Նիկոլին․ Հայտարարություն
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ՝ Խաչիկ Ասրյանը հայտարարություն է տարածել՝ զգուշացնելով, որ Փաշինյան Նիկոլի անօրինական գործողություններն արտահերթ ընտրությունում կարող են ունենալ ողբերգական հետևանքներ։
««Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային Քրիստոնյա կուսակցությունը հայտարարել է, որ մասնակցելու է Հայաստանում սույն թվականի հունիսի 20-ին տեղի ունենալիք Ազգայի Ժողովի արտահերթ ընտրությանը՝ վստահ լինելով, որ այն կազմակերպվելու է բացառապես օրենքի տառին համապատասխան: Սակայն, վերլուծելով վերջին օրերին Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական գործընթացները, հատկապես, որ սույն թվականի ապրիլի 25-ին Հայաստանի վարչապետի պաշտոնից հրաժարական տվեց Փաշինյան Նիկոլը, բայց միևնույն ժամանակ ապօրինաբար մնաց վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ակնհայտ է, որ Փաշինյան Նիկոլը գնում է ընտրության՝ Սահմանադրության և օրենքների կոպիտ խախտումներով:
Փաշինյան Նիկոլի անօրինական այս գործողություններն արտահերթ ընտրությունում կարող են ունենալ ողբերգական հետևանքներ, իսկ հետընտրական գործընթացները կարող են ընթանալ քաղաքացիական բախումներով՝ ընդհուպ մինչև արյունահեղություն:
Գիտակցելով վերոնշյալ անխուսափելի վտանգները, քաղաքացիական հնարավոր պատերազմն ու արյունահեղությունը՝ պահանջո՛ւմ և զգուշացնո՛ւմ ենք Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը ապօրինաբար զավթած և ժամանակավոր զբաղեցնող Փաշինյան Նիկոլին. մտքովդ անգամ չանցնի ընտրակաշառք բաժանել և արտահերթ ընտրության արդյունքները կեղծել, այլապես հետընտրական փողոցային անկանխատեսելի բողոքների արդյունքում ծնվելիք քաղաքացիական պատերազմի, արյունահեղության ամբողջ պատասխանատվությունը կրելու ես դու»,- ասվում է  հայտարարության մեջ։

«Армянские Орлы» предупреждает Никола Пашиняна։ Объявление
Председатель партии «Армянские Орлы. Единая Армения» Хачик Асрян распространил заявление, предупредив, что незаконные действия Никола Пашиняна на внеочередных выборах могут иметь трагические последствия.
«Национально - Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» объявила, что 20 июня будет участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении, будучи уверенной, что они будут организованы исключительно в соответствии с буквой закона. Однако, анализируя последние политические процессы в Армении, особенно после того, как 25 апреля этого года, Никол Пашинян ушел в отставку с поста премьер-министра Армении, но при этом оставался исполняющим обязанности премьер-министра незаконно, очевидно, что Никол Пашинян идет на выборы грубыми нарушениями Конституции и законов.
Противозаконные действия Никола Пашиняна на досрочных выборах могут иметь трагические последствия, а поствыборные процессы могут привести к гражданским столкновениям и даже к кровопролитию.
Осознавая вышеупомянутые неизбежные опасности, возможную гражданскую войну и кровопролитие, мы требуем и предупреждаем Никола Пашиняна, незаконно захватившего и временно занявшего пост премьер-министра Армении: даже не думай о раздаче избирательных взяток, фальсификации результатов внеочередных выборов, в противном случае будешь нести всю ответственность за гражданскую войну и кровопролитие, которые возникнут в поствыборочный период в результате непредсказуемых уличных протестов»,-говорится в заявлении.