«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը կմասնակցի արտահերթ ընտրություններին․ Հայտարարություն
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը կմասնակցի Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին։ Կուսակացության հայտարարության մեջ ասվում է․
«ՀԱՎԱՏՔՈ՛Վ՝ Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգ,
ՈւԺԵ՛Ղ՝ Արդարություն և Օրենք,
ՄԻԱՍՆԱԿԱ՛Ն՝ Հայաստան, Արցախ, Սփյուռք»
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը, «ՀԱՎԱՏՔՈ՛Վ, ՈւԺԵ՛Ղ, ՄԻԱՍՆԱԿԱ՛Ն» պատգամով, մասնակցելու է 2021 թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին:
Անկոտրո՛ւմ Հայ ժողովուրդ,
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը վերահաստատում է Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու իր պատրաստակամությունը:
Արտահերթ ընտրություններն օրինական և լեգիտիմ ճանապարհներից են՝ Հայաստանը ամերիկածին և թուրքահպատակ Փաշինյան Նիկոլի իշխանությունից մաքրելու, Հայաստանում Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգով առաջնորդվող իշխանություն ձևավորելու, որի առաջնահերթ խնդիրն է լինելու Հայաստանը նորովի՝ որպես ռազմական-սոցիալական պետություն կառուցելը, բարեկամ և ռազմավարական դաշնակից Ռուսաստանի հետ ազնիվ և վստահելի հարաբերություններ կառուցելու, Հայ ժողովրդին անվտանգ ու ազգային արժեհամակարգին հարիր միջավայրում ապրելու և արարելու հնարավորության ընձեռելու համար:
Առավել քան վստահ ենք, որ Հայ ժողովուրդն այս անգամ չի ընկնի օտար և թշնամի ուժերի կողմից իրագործվող քարոզչական հնարքների թակարդը, և իր վստահելի ձայնը կտա քաղաքական այն կուսակցությանը, որն, Արցախին, Հայաստանին և Հայ ազգին վտանգ սպառնալու պահին, միշտ իր կյանքը դրել է Հայրենիքի պաշտպանության զոհասեղանին, որն ունի պետության կառավարման փորձառու Առաջնորդ, ում անունը երբեք կապված չի եղել որևէ կոռուպցիոն կամ այլ հանցավոր գործարքների հետ, և քաղաքական ուժեղ թիմ:
Նորանկախ Հայաստանի պետականաշինության գործում լրջագույն ներդրում ունեցած և 15 տարիների ընթացքում շուրջ 1.500 հայրենասիրական և ռազմահայրենասիրական բնույթի միջոցառումներ կազմակերպած «Սյունյաց և Հայոց Արծիվներ» հայրենասիրական կազմակերպությունների (www.hayocartsivner.am) 301 մասնաճյուղերի ամուր հիմքի վրա ձևավորված «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը, «ՀԱՎԱՏՔՈ՛Վ, ՈւԺԵ՛Ղ, ՄԻԱՍՆԱԿԱ՛Ն» պատգամով, մասնակցելու է 2021 թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին և Հայ ժողովրդի անմիջական աջակցության և մասնակցության արդյունքում Հայաստանում ձևավորելու է նոր՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանություն, որն էլ ամեն օր՝ 24-ժամյա ռեժիմով, կառուցելու է Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան»։

Национально - Христианская партия «Армянские орлы. Единая Армения» подтверждает свою готовность участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении
Национально - Христианская партия «Армянские орлы. Единая Армения» подтверждает свою готовность участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении. В заявлении партии, в частности, говорится:
«С ВЕРОЙ: Национально-Христианская система ценностей, СИЛЬНЫЙ: Справедливость и Закон, В ЕДИНСТВЕ: Армения, Арцах, Диаспора» Национально-Христианская партия «Армянские орлы. Единая Армения» с девизом «С ВЕРОЙ, СИЛЬНЫЙ, В ЕДИНСТВЕ» примет участие вօ внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении, которые пройдут 20 июня 2021 года. Нерушимый Армянский народ!
Национально - Христианская партия «Армянские орлы. Единая Армения» подтверждает свою готовность участвовать во внеочередных выборах в Национальное Собрание Армении. Внеочередные выборы - законный и легитимный путь избавить Армению от власти американской марионетки, турецкого подданного Пашиняна Никола, с целью формирования в Армении правительства, руководствующегося Национально-Христианской системой ценностей, первоочередной задачей которого будет строительство новой Армении, как военно-социальное государство, создание честных и доверительных отношений с другом и стратегическим союзником Россией, для предоставления возможности армянскому народу жить и созидать в безопасной среде, со соответствующими и достойными национальными ценностями.
Более чем уверены, что на этот раз Армянский народ не попадется в ловушку пропагандистских уловок, проводимых иностранными вражескими силами, и отдаст свой доверительный голос той политической партии, которая в момент угрозы Арцаху, Армении и армянскому народу ставил свою жизнь на алтарь защиты Родины, которая имеет опытного Лидера правления Государством, имя которого никогда не ассоциировалось ни с какой коррупцией или другими преступными сделками, и имеет «сильную политическую команду».
Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения», внесшая серьезнейший вклад в дело строительства государства в годы Новой Независимой Армении, организовавшая в течение 15 лет около 1.500 мероприятий патриотического и военно-патриотического характера, сформированная на прочной основе 301 подразделений патриотической организации «Сюникские и Армянские Орлы» (www.hayocartsivner.am), с посланием «С ВЕРОЙ, СИЛЬНЫЙ, В ЕДИНСТВЕ» примет участие во внеочередных выборах в Национальное Собрание, которые пройдут в Армении 20 июня 2021 года и, в результате прямой поддержки и участия армянского народа, сформирует новое Национально-Христианское правительство в Армении, которое каждодневно в 24 - часовом режиме, построит Военно-Социальную Армению».