Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները. ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն անցյալ շաբաթավերջին այցելել է Հայաստանի պետական սահման, եղել Ռուսաստանի սահմանապահ զորքերի ջոկատում, որը, համաձայն 1992թ. սեպտեմբերի 30-ի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջպետական համաձայնագրի, իրականացնում է Թուրքիայի և Իրանի հետ Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի հսկողությունը:
Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ռոման Գոլուբիցկին զեկուցել է սահմանին տիրող իրավիճակի, սահմանապահների օպերատիվ-ծառայողական գործունեության, սահմանամերձ գյուղերի բնակիչների և հայ գործընկերների հետ սերտ համագործակցության մասին:
«Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ԱԴԾ սահմանապահ վարչությունը հաջողությամբ լուծում է իր առջև դրված խնդիրները», - ասել է նախագահ Արմեն Սարգսյանը՝ շնորհակալություն հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար և հաջողություններ մաղթել սահմանապահներին:
Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ պետական սահմանին ծածանվող Հայաստանի և Ռուսաստանի պետական դրոշները փոխվստահության վրա հիմնված մեր բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների խորհրդանիշն են:
Նախագահ Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ եղել է նաև Նոր Շեն (Խարկով) գյուղում, որտեղից երևում են հայոց հինավուրց Անի մայրաքաղաքի ավերակները: Նրանք զրուցել են գյուղի միակ բնակչի՝ Վահանդուխտ տատի հետ:

Президент Армен Саркисян посетил отряд пограничных войск России
Президент республики Армен Саркисян в конце прошлой недели посетил государственную границу Армении, побывал в отряде пограничных войск России, который, согласно принятому 30 сентября 1992 года межгосударственному соглашению между Арменией и Россией  осуществляется погранконтроль госграницы РА с Турцией и Ираном.
Начальник Пограничного управления ФСБ России в Армении, генерал-лейтенант Роман Голубицкий доложил о ситуации на границе, оперативно-служебной деятельности пограничников, тесном сотрудничестве с жителями приграничных сел и армянскими коллегами.
"Пограничное управление ФСБ России в Армении успешно решает поставленные перед ним задачи", - сказал президент Армен Саркисян, выразив благодарность за добросовестную службу и пожелав успехов пограничникам.
Президент Саргсян отметил, что развевающиеся на государственной границе государственные флаги Армении и России являются символом дружественных и союзнических отношений государств, основанных на взаимном доверии.
Президент Саргсян с супругой Нуне Саркисян побывал также в селе Нор Шен (Харьков), откуда видны развалины древней армянской столицы Ани. Они побеседовали с единственным жителем села - бабушкой Вахандухт.