Հայաստանում քրդական համայնքի ներկայացուցիչների բողոքի ակցիան՝  ԱՄՆ դեսպանատան մոտ
Երևանում ԱՄՆ դեսպանատան մոտ Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչները ակցիա են իրականացնում՝ Միացյալ Նահանգների իշխանությունների ուշադրությունը հրավիրելով Սիրիայի հյուսիս-արևելքում տիրող իրավիճակի վրա, մասնավորապես քրդական բնակավայրերի վրա թուրքական հարձակումների խնդրի վրա:
Հայաստանի քրդական համայնքի ղեկավար, Ազգային ժողովի պատգամավոր Կնյազ Հասանովը բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց. «Ամեն տեղ, ուր քրդեր կան, ագրեսիա է կազմակերպվում։ Մենք եկել ենք դատապարտելու քուրդ ժողովրդի նկատմամբ կատարվող ցեղասպանությունը»:
Հասանովը հայտնեց քրդական համայնքի վրդովմունքը. «Եթե 100 տարի առաջ թուրքական իշխանությունը վերացրեց 1.5 միլիոն հայերի, և դա մարսվեց միջազգային հանրության կողմից, այսօր նույնը կատարվում է քրդերի նկատմամբ։ Այսօր գերտերությունները, ելնելով իրենց նավթային և զենք վաճառելու շահերից, անտեսում են խնդիրը, բայց թափվում է անմեղ քրդերի արյունը։ Ուստի մենք դատապարտում ենք գերտերություններին և հատկապես ԱՄՆ-ին, որն այսօր միայնակ է թողել քրդերին թուրքական թնդանոթների դեմ։ Կոչ ենք անում բռնել թուրքերի մարդասպան ձեռքը»:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Թուրքիան սկսեց ռազմական ներխուժումը Սիրիայի հյուսիս, որը քրդաբնակ է: Հաղորդվում է հարյուրավոր զոհերի մասին:

У посольства США в Армении прошла акция протеста представителей курдской общины
У посольства США в Ереване представители курдской общины Армении проводят акцию, привлекая внимание властей США к ситуации на северо-востоке Сирии, в частности, к проблеме турецких нападений на курдские населенные пункты.
Глава курдской общины Армении, депутат Национального Собрания Князь Гасанов во время акции протеста заявил: "Везде, где есть курды, организуется агрессия. Мы пришли осудить геноцид в отношении курдского народа”.
Гасанов выразил возмущение курдской общины. "Если 100 лет назад турецкие власти уничтожили 1,5 миллиона армян,  то сегодня то же самое происходит в отношении курдов. Сегодня сверхдержавы, исходя из своих интересов, игнорируют проблему, но проливается кровь невинных курдов. Поэтому мы осуждаем молчание сверхдержав и особенно США, которые сегодня оставили курдов в одиночестве против турецких пушек. Призываем предотвратить кровопролитие со стороны турок».
Напомним, что несколько дней назад Турция начала военное вторжение на север Сирии, населенной курдами.