Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերը մոտեցրել են դիրքորոշումները մի շարք հարցերում. Զախարովա
Ռուսաստանը ողջունում է տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերով Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի համանախագահությամբ գործող եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեության ակտիվացումը:
Այդ մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության «Լուրեր» լրատվական ծրագրի թղթակցի հարցին:
«Մենք ողջունում ենք Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեության ակտիվացումը երեք երկրների փոխվարչապետերի համանախագահությամբ: Ինչպես գիտեք՝ հունիսի 3-ին տեղի էր ունեցել աշխատանքային խմբի հերթական՝ 10-րդ նիստը, կողմերին հաջողվել է մոտեցնել դիրքորոշումները մի շարք հարցերում: Քննարկումները շարունակվել են հունիսի 16-17-ին Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում: Ռուսական կողմը կշարունակի սերտ աջակցություն ցուցաբերել տվյալ գործընթացին», - ասաց Մարիա Զախարովան:

Вице-премьеры Армении, России и Азербайджана сблизили позиции по ряду вопросов: Мария Захарова
Россия приветствует активизацию деятельности трехсторонней рабочей группы по вопросу разблокирования региональных коммуникаций под сопредседательством вице-премьеров Армении, России и Азербайджана.
Об этом на еженедельном брифинге заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, отвечая на вопрос корреспондента информационной программы «Лурер» Общественного телевидения Армении.
«Мы приветствуем активизацию работы трехсторонней рабочей группы по разблокированию экономических и транспортных коммуникаций на Южном Кавказе под сопредседательством вице-премьеров трех стран. Как известно, 3 июня состоялось 10-е заседание рабочей группы, на котором сторонам удалось сблизить свои позиции по ряду вопросов. Обсуждения продолжились 16-17 июня в рамках Петербургского международного экономического форума. Российская сторона будет и впредь активно поддерживать этот процесс», - сказала Мария Захарова.