Վահագն Խաչատուրյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Իրաք
Բաղդադի միջազգային օդանավակայանում ՀՀ նախագահին դիմավորեց Իրաքի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Ֆուադ Հուսեյնը։
Այցի շրջանակներում ՀՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա Իրաքի նախագահ Աբդուլ Լատիֆ Ռաշիդի, վարչապետ Մուհամեդ Շիա-Ալ Սուդանիի հետ։
ՀՀ նախագահն այցի ընթացքում դասախոսությամբ հանդես կգա Բաղդադի համալսարանում։ Կայցելի նաև Էրբիլ, որտեղ հանդիպումներ կունենա Իրաքյան Քուրդիստանի շրջանի պատվավոր նախագահ Մասուդ Բարզանիի և Իրաքյան Քուրդիստանի շրջանի նախագահ Նեչիվան Բարզանիի հետ։
Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպումներ կունենա նաև Իրաքի և Իրաքյան Քուրդիստանի հայկական համայնքների ներկայացուցիչների հետ։
ՀՀ նախագահի պատվիրակության կազմում Իրաք են ժամանել նաև գործարարներ, որոնք կմասնակցեն գործարար համաժողովի։

Президент Армении прибыл в Ирак с официальным визитом
Президента Армении в Международном аэропорту Багдада встретил вице-премьер, министр иностранных дел Ирака Фуад Хусейн.
В рамках визита президент Армении встретится с президентом Ирака Абдулом Латифом Рашидом, премьер-министром Мухаммедом Шиа-ас-Судани.
Президент Армении выступит с лекцией в Багдадском университете. Он также посетит Эрбиль, где проведет встречи с почетным президентом Иракского Курдистана Масудом Барзани и с президентом Иракского Курдистана Нечиваном Барзани.
Ваагн Хачатурян встретится и с представителями армянских общин Ирака и Иракского Курдистана.
В составе делегации президента Армении в Ирак прибыли также предприниматели, которые примут участие в бизнес форуме.