Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպումը տեղի կունենա այսօր՝ Իջևանի և Ղազախի հատվածում
Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմանին հունվարի 31-ին տեղի կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի վեցերորդ հանդիպումը:
Այս մասին հայտնեցին փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից՝ նշելով, որ հանդիպումը տեղի կունենա նույն վայրում՝ Իջևանի և Ղազախի հատվածում։
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 30-ին՝ փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ:
ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ կողմերը շարունակել են սահմանազատման հարցերի քննարկումը, անդրադարձել են կազմակերպչական և ընթացակարգային մի շարք հարցերի:

Встреча комиссий по демаркации границ Армении и Азербайджана состоится сегодня на участке Иджевана и Казахстана
Шестое заседание Комиссии Республики Армения по делимитации и безопасности границ Армении и Азербайджана и Государственной комиссии Азербайджана по делимитации государственной границы между Азербайджанской Республикой и Республикой Армения состоится 31 января.
Об этом сообщили в пресс-службе аппарата вице-премьера Мгера Григоряна, отметив, что встреча состоится на границе в районе Иджевана и Газаха.
Последнее заседание комиссий Армении и Азербайджана состоялось 30 ноября под совместным председательством вице-премьеров Мгера Григоряна и Шахина Мустафаева.