Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մակարդակով հանդիպում այս պահին չի ծրագրվում. Մնացականյան
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մակարդակով հանդիպում այս պահին չի ծրագրվում: Այս մասին այսօր ԱԳՆ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
Նրա խոսքով՝ այս պահին ծրագրվում է միայն ԱԳ նախարարների մակարդակով հանդիպում: Մնացականյանը նշեց, որ բանակցությունների օրակարգը վերաբերում է թե´ ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցերին, թե´ խաղաղությանը նպաստող միջավայրի ձևավորմանը:
Հարցին` ինչ փաստաթղթի շուրջ են ընթանում բանակցությունները, Զոհրաբ Մնացականյանը պատասխանեց. «Դեռևս մենք կոնկրետ թղթի վրա ձևավորված ձևակերպումների շուրջ չենք աշխատում, բայց դա չի նշանակում, որ մենք չենք աշխատում տարբեր սկզբունքների և պարամետրերի շուրջ»:

Встречи глав Армении и Азербайджана не планируется: Мнацаканян
Встреча на уровне глав Армении и Азербайджана на данный момент не планируется. Об этом на пресс-конференции заявил министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
По его словам, на данный момент планируется лишь встреча на уровне министров ИД  двух стран. Он отметил, что повестка переговоров касается как вопросов мирного урегулирования карабахского конфликта, так и формирования атмосферы, способствующей миру.
На вопрос о том, вокруг какого документа ведутся переговоры, Зограб Мнацаканян ответил: «Пока мы не работаем над формулировками на конкретной бумаге, но это не означает, что мы не работаем вокруг различных принципов и параметров».