Հայ ժողովուրդը քվեարկեց հանուն խաղաղության և կայունության. Լուկաշենկոն շնորհավորել է Փաշինյանին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ: Այս մասին հայտնում է Բելառուսի նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Անցնող ընտրություններում հայ ժողովուրդը քվեարկեց հանուն խաղաղության, կայունության, սոցիալ-տնտեսական զարգացման՝ տալով Ձեզ մանդատ իրականացնելու պետության համար այս կարևորագույն խնդիրները»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում:
Լուկաշենկոն համոզմունք է հայտնել, որ Բելառուսի և Հայաստանի միջև բազմակողմ համագործակցության հետագա ընդլայնումը, ինչպես նաև ինտեգրացիոն նախագծերի շրջանակում փոխգործակցությունը կնպաստեն երկու երկրների միջև բարեկամության ամրապնդմանը և քաղաքացիների բարօրության աճին:

Александр Лукашенко от имени жителей Беларуси и себя лично поздравил Никола Пашиняна
Глава государства Александр Лукашенко от имени жителей Беларуси и себя лично поздравил Никола Пашиняна с назначением на должность Премьер-министра Республики Армения.
"На прошедших выборах армянский народ проголосовал за мир, стабильность и социально-экономическое развитие, вручив вам мандат на реализацию этих важнейших для государства задач", - говорится в поздравлении.
Александр Лукашенко высказал убеждение, что дальнейшее расширение многопланового сотрудничества Беларуси и Армении, взаимодействие в рамках интеграционных проектов будут способствовать укреплению дружбы между двумя странами, росту благосостояния граждан.
Президент также пожелал Николу Пашиняну доброго здоровья, плодотворной работы и успехов на ответственном государственном посту.