Հարվածի տակ է համաշխարհային ողջ տնտեսությունը․ Պուտինը հետաձգեց սահմանադրական հանրաքվեն․ Meduza
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ուղերձով դիմել է քաղաքացիներին՝ տեղեկացնելով, որ հաջորդ շաբաթը Ռուսաստանում լինելու է ոչ աշխատանքային, բայց պահպանվելու են աշխատավարձերը։ Այդ մասին հայտնում է Meduza-ն։
ՌԴ ղեկավարը հայտնեց, որ ապրիլի 22-ին նախատեսված սահմանադրական փոփոխությունների համառուսաստանյան հանրաքվեն կհետաձգվի կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով:
«Մենք տեսնում ենք, թե ինչպես սուր է զարգանում աշխարհում կորոնավիրուսային համավարակը: Բազմաթիվ երկրներում ավելանում է հիվանդների թիվը: Հարվածի տակ է համաշխարհային ողջ տնտեսությունը: Ներկայումս չափազանց կարևոր է կանխել հիվանդության արագ տարածումը, այդ իսկ պատճառով հաջորդ շաբաթը հայտարարում եմ ոչ աշխատանքային՝ աշխատավարձերի պահպանմամբ»,- հայտարարել է Պուտինը:

Голосование по Конституции переносится. Путин объявил следующую неделю нерабочей. Meduza
Президент России Владимир Путин заявил, что следующая неделя для россиян станет нерабочей с сохранением зарплаты. По его словам, длинные выходные позволят снизить распространение коронавируса.
Это означает, что выходные продлятся с субботы, 28 марта, по воскресенье, 5 апреля. По словам Путина, это позволит снизить "скорость распространения болезни":
"Для нас главные приоритеты — жизнь и здоровье граждан. Мы подключили все возможности и ресурсы к системе помощи и профилактики, и я прошу граждан серьезно отнестись к рекомендациям врачей и органов власти. Вы знаете, насколько серьезно я отношусь к голосованию по поправкам в Конституцию, но его надо перенести на более позднюю дату. На какую именно — решим, опираясь на профессиональное мнение врачей. Неделя с 30 марта по 5 апреля будет нерабочей с сохранением зарплаты".
Президент подчеркнул, что все экстренные службы, аптеки, магазины, банки, транспорт и органы власти продолжат работу.