ՀԱՊԿ-ն սպասում է Հայաստանի դիմումին ՀՀ տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ոտնձգության հարցը քննարկելու համար
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության քարտուղարությունը սպասում է Հայաստանի դիմումին, որպեսզի քննարկի  Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի բնակավայրերը թիրախավորելու հարցը:
ՀԱՊԿ մամուլի քարտուղար Վլադիմիր  Զայնետդինովը պատասխանել է «Արմենպրես»-ի հարցին՝ պատրաստվում է արդյոք կազմակերպությունը քննարկել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի հրետակոծության խնդիրը:
«Որպեսզի այդ հարցը քննարկվի ՀԱՊԿ-ում, անհրաժեշտ է, որպեսզի Հայաստանը դիմի ՀԱՊԿ-ին` համապատասխան խնդրանքով: Նման խնդրանք ՀԱՊԿ քարտուղարությունը դեռ չի ստացել»,- ասաց Զայնետդինովը:

ОДКБ ждет обращения Армении для обсуждения вопроса посягательства Азербайджана на территорию Армении
Секретариат Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) ждет обращения Армении, чтобы обсудить вопрос об обстреле населенных пунктов Армении со стороны Азербайджана.
Пресс-секретарь ОДКБ Владимир Зайнетдинов ответил на вопрос «Арменпресс», собирается ли организация обсудить вопрос обстрела Азербайджаном мирных населенных пунктов Республики Армения.
“Чтобы этот вопрос обсуждался в ОДКБ, необходимо, чтобы Армения обратилась к ОДКБ с соответствующим обращением. Такого обращения секретариат ОДКБ еще не получал”, - сказал Зайнетдинов.