ՀԱՊԿ արտահերթ նիստը ավարտվեց. որոշումների մասին կհայտնվի հատուկ հայտարարությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որն անցկացվել է տեսակոնֆերանսի ձևաչափով:
Նիստին մասնակցել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռասուլզոդան, Բելառուսի անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը:
Նիստում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակն ու ՀԱՊԿ հետագա քայլերը: Ընդունված որոշումների վերաբերյալ հաղորդագրությամբ հանդես կգա ՀԱՊԿ քարտուղարությունը:

Состоялось внеочередное заседание Совета коллективной безопасности ОДКБ
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в формате видеоконференцсвязи состоялось внеочередное заседание Совета коллективной безопасности ОДКБ.
В заседании также приняли участие президент Российской Федерации Владимир Путин, президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев, президент Республики Кыргызстан Садыр Жапаров, премьер-министр Республики Таджикистан Кохир Расулзода, государственный секретарь Совета безопасности Республики Беларусь Александр Вольфович, заместитель генерального секретаря ОДКБ Валерий Семериков.
В ходе заседания обсуждена ситуация на армяно-азербайджанской границе и дальнейшие шаги ОДКБ. О принятых решениях с релизом выступит Секретариат ОДКБ.