Արմեն Գրիգորյանն ընդգծել է ԵՄ առաքելության գործունեությունը, որպես ՀՀ-ԵՄ համագործակցության լավ օրինակ
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով, միգրացիայի և ներքին գործերի, հետազոտությունների և նորարարության, միջազգային գործընկերության գլխավոր տնօրինությունների համատեղ պատվիրակության անդամների հետ:
Կողմերը քննարկել են անվտանգության ոլորտում ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության հեռանկարներն ու ուղիները: Այս համատեքստում Ա. Գրիգորյանն ընդգծել է ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը, որպես ՀՀ-ԵՄ համագործակցության լավ օրինակ, իսկ Խաղաղության եվրոպական հիմնադրամի շրջանակներում ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությունը, որպես համագործակցության հեռանկարային ուղղություն:
Ա. Գրիգորյանը նաև ընդգծել է ՀՀ-ում իրականացվող զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողությանն ուղղված բարեփոխումները՝ կարևորել դրանք ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության շրջանակներում:

Секретарь СБ Армении провел встречу с делегацией Евросоюза
28 ноября секретарь Совета Безопасности РА Армен Григорян встретился с членами совместной делегации Европейской службы внешних действий и генеральной дирекции международного партнерства Европейской комиссии по вопросам соседства и переговоров по расширению, миграции.
Как сообщили в офисе Совбеза, стороны обсудили перспективы и пути сотрудничества Армения-ЕС в сфере безопасности.
В этом контексте А. Григорян подчеркнул деятельность гражданской наблюдательной миссии ЕС как хороший пример сотрудничества Армения-ЕС, а взаимодействие РА-ЕС в рамках Европейского фонда мира как перспективное направление сотрудничества.
А. Григорян также подчеркнул осуществляемые в Армении реформы, направленные на демократический контроль над вооруженными силами, подчеркнув их важность в рамках двустороннего сотрудничества Армения-ЕС.