Երևանն ու Բաքուն շահագրգռված են, որպեսզի ԼՂ շուրջ իրավիճակը կարգավորվի. Լավրով
Հայաստանն ու Ադրբեջանը շահագրգռված են, որպեսզի ղարաբաղյան հակամարտության շուրջ  իրավիճակը կարգավորվի: ՏԱՍՍ հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը ՄԳԻՄՈ-ի ուսանողների հետ հանդիպմանը:
Նա նշել է, որ նախորդ օրը շփվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
«Մենք այնպիսի զգացողություն ունենք, որ երկու կողմերն էլ շահագրգռված են իրավիճակի հանդարտեցմամբ, որպեսզի վերսկսվեն հանդիպումները, որոնք կազմակերպում են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջանում», - ասել է Լավրովը:

Лавров: Армения и Азербайджан заинтересованы, чтобы ситуация с конфликтом нормализовалась
Армения и Азербайджан заинтересованы в том, чтобы ситуация с нагорнокарабахским конфликтом нормализовалась. Как передает ТАСС, об этом заявил во вторник, 1 сентября, министр иностранных дел России Сергей Лавров, выступая перед студентами и преподавателями МГИМО.
Он сообщил, что накануне общался с главами МИД Армении и Азербайджана Зограбом Мнацаканяном и Джейхуном Байрамовым.
"У нас есть ощущение, что обе стороны заинтересованы в том, чтобы ситуация успокоилась, чтобы возобновились встречи, которые представители сопредседателей [Минской группы ОБСЕ] организуют в регионе", - сказал Лавров.