Երևանն արձագանքել է Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանի հանդիպմանը «Լեռնային Ղարաբաղի ադրբեջանական համայնքի» ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն արձագանքել է Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Գրոս Զաքարիայի հանդիպմանն այսպես կոչված «Լեռնային Ղարաբաղի ադրբեջանական համայնքի» ներկայացուցիչների հետ:
«Մենք չենք մեկնաբանում Ադրբեջանի քաղաքացիների և ՀԿ ներկայացուցիչների հանդիպումները Ադրբեջանում հավատարմագրված դեսպանների հետ՝ միաժամանակ նշելով, որ այդ հանդիպումները որևէ ազդեցություն չեն կարող ունենալ և փոխել խաղաղ գործընթացը և առկա իրականությունը», - նշում է Նաղդալյանը:
Նշենք, որ Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Գրոս Զաքարիան ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի այսպես կոչված ադրբեջանական համայնքի ղեկավարին, հետո կիսվել նրա twit-ով, որտեղ վերջինս հույս է հայտնում, որ հաջորդ հանդիպումը «ԼՂ մարզում կկայանա» ու գրում, որ շատ տպավորված է Թուրալ Գանջալիևի մոտեցումներով։

Ереван отреагировал на встречу посла Франции в Азербайджане с представителем «азербайджанской общины Карабаха»
Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян отреагировала на встречу посла Франции в Азербайджане Гроса Закария с представителями так называемой «азербайджанской общины Нагорного Карабаха».
"Мы не комментируем встречи граждан и представителей общественных организаций Азербайджана с аккредитованными в АР послами, одновременно отмечая, что эти встречи не могут иметь какого - либо влияния на мирный процесс лии изменить действительность", - отмечает Нагдалян.
Отметим, что посол Франции в Азербайджане Грос Закария принял руководителя так называемой азербайджанской общины Нагорного Карабаха, а затем поделился его twit, где последний выражает надежду, что следующая встреча «состоится в Нагорно-Карабхской области» и пишет, что очень впечатлен подходами Турала Ганджалиева.