Էրդողանը առաջարկել է Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներին քառակողմ հանդիպում անցկացնել Լեռնային Ղարաբաղի հարցով
Թուրքիան առաջարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հարցով քառակողմ հանդիպում անցկացնել Թուրքիայի, ՌԴ-ի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների մակարդակով։ Այս մասին հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք հանդես ենք եկել Ղարաբաղում իրավիճակի վերաբերյալ եռակողմ հանդիպում, նույնիսկ քառակողմ հանդիպում անցկացնելու առաջարկով՝ իմ մասնակցությամբ, Պուտինի, Ալիևի և Փաշինյանի հետ»,–ասել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ՄԱԿ-ի ԳԱ-ում ԱՄՆ մեկնելուց առաջ կայացած ճեպազրույցի ժամանակ։
Էրդողանը նշել է, որ մտադիր է հանդիպումը քննարկել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Նա նաև ասել է, որ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի կողմից առաջարկին պատասխան դեռ չի ստացվել:

Эрдоган заявил, что предложил РФ, Азербайджану и Армении провести четырехстороннюю встречу по Карабаху
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил в субботу, что предложил лидерам России, Азербайджана и Армении провести четырехстороннюю встречу по Карабаху, передает РИА Новости.
«Мы выступили с предложением провести трехстороннюю встречу, даже четырехстороннюю встречу по ситуации в Карабахе с моим участием и с Путиным, Алиевым и Пашиняном», - сообщил Эрдоган на брифинге перед вылетом в США на ГА ООН.
Эрдоган отметил, что намерен обсудить встречу с Алиевым. По его словам, ответа на предложение Анкары пока не последовало.