ԵՄ-ն ՀՀ-ին աջակցություն կտրամադրի կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքները մեղմելու համար
Եվրոպական միությունը կանգնած է Հայաստանի կողքին այս դժվարին ժամանակներում և աջակցություն կտրամադրի ՝ կորոնավիրուսի համավարակի հետևանքները մեղմելու համար:
Եվրոպական միությունը 140 միլիոն եվրոյի օժանդակության փաթեթ կտրամադրի Արևելյան գործընկեր երկրներին, այդ թվում Հայաստանին՝ առավել անմիջական կարիքներին արձագանքելու նպատակով:
Եվս 700 միլիոն եվրո կվերաձևակերպվի տարածաշրջանում կիրառվող ֆինանսավորման գործիքների նպատակայնությունը ուղղելով ի նպաստ կորոնավիրուսով պայմանավորված ճգնաժամի սոցիալ-տնտեսական վնասների մեղմմանը:

ЕС предоставит Армении содействие для смягчения последствий коронавируса
Как сообщает делегация Европейского союза в Армении, ЕС предоставит странам Восточного партнерства помощь в размере 140 млн.
По просьбе стран-партнеров, в том числе Армении, Комиссия окажет содействие в поставках медицинских приборов и препаратов, в том числе медицинских вентиляторов, лабораторных принадлежностей, масок, очков, медицинских форм.
Еврокомиссия работает со Всемирной организацией здравоохранения для скорейшей доставки необходимых препаратов и приборов системам здравоохранения шести стран. Будет также оказана помощь в переподготовке медперсонала и сотрудников лабораторий.