ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությունը եղել է Ջերմուկում
ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելության պատվիրակությունը հոկտեմբերի 24-ին այցելել է Ջերմուկ: Այս մասին իր էջում տեղեկացրել է Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանը:
«Նախքան պաշտպանական դիրքեր բարձրանալը տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում (որին ներկա էին գեներալ-մայոր Սմբատ Գրիգորյանը և բարձրաստիճան զինվորականներ) նրանց ներկայացվել են սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական հարձակումից հետո ստեղծված իրավիճակը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին հասցված վնասները, նաև վտանգները, որոնք առաջացել են ադրբեջանական ագրեսիայից հետո (նախկինում քաղաքից ադրբեջանական զորքերի հեռավորությունն ու ներկայիս գտնվելու վայրերը)։
Возможно, это изображение 6 человек и люди стоят
Հանդիպմանը հաջորդել է ներկայացված իրավիճակի փաստացի արձանագրումը՝ անմիջապես տեղում։
Возможно, это изображение 6 человек, люди сидят, люди стоят и на открытом воздухе
Պատվիրակությունը այցելել է պաշտպանական դիրքեր, Ջերմուկի ճոպանուղի, նաև քաղաքի տարբեր հատվածներ (կրած վնասների մասին ներկայացվող տեղեկատվությունը արձանագրվել է փաստերով)։

Делегация ОБСЕ посетила оборонительные позиции и Джермук
Делегация миссии ОБСЕ по оценке потребностей 24 октября находилась в Джермуке. Об этом написал глава общины Джермук Ваагн Арсенян.
"Перед визитом на оборонительные позиции в ходе встречи, на которой присутствовали генерал-майор Смбат Григорян и высокопоставленные военные, им была представлена ситуация, сложившаяся после азербайджанского нападения 13 сентября, ущерб, нанесенный гражданской инфраструктуре, а также опасности, возникшие после азербайджанской агрессии – сократившееся расстояние от нынешнего места нахождения азербайджанских войск от города. За встречей последовала фактическая констатация представленной ситуации непосредственно на месте.
Делегация посетила оборонительные позиции, Джермукскую канатную дорогу, а также различные части города - информация о нанесенном ущербе была зафиксирована фактами", - написал Арсенян.