Դեսպանությունը հորդորում է Հունաստանում բնակվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիներին կապ հաստատել
Հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածմամբ առաջացած ճգնաժամային իրավիճակը՝ Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը հորդորում է Հունաստանում բնակվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիներին կապ հաստատել դեսպանության հետ:
«ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք նաև տեղեկություն տրամադրել իրենց վերաբերյալ՝ ուղարկելով տվյալները (անուն, ազգանուն, բնակության վայր /նահանգ, քաղաք, հասցե/, հեռախոսահամար) հետևյալ էլեկտրոնային հասցով՝ [email protected]:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ նման տեղեկատվության տրամադրումը որևէ պարտավորություն չի առաջացնում։ Դեսպանության հետ կապ կարելի է հաստատել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +30 2106831130 ներքին համարը՝ 207 (09։00-16։00)»,- ասված է դեսպանության հաղորդագրության մեջ:

Посольство РА в Греции призывает граждан Армении, находящихся в этой стране, связаться с дипведомством
Учитывая угрозу распространения коронавируса, посольство Армении в Греции призывает граждан РА, находящихся в этой стране, связаться с дипведомством.
"Призываем граждан РА также предоставить информацию о себе, отправив данные (имя, фамилия, место жительства /штат, город, адрес/, номер телефона) по следующему электронному адресу: [email protected]. Сообщаем также, что предоставление такой информации не создает никаких обязательств. Связаться с посольством можно по телефону: +30 2106831130 внутренний номер: 207 (09).00-16. в00)", - говорится в сообщении посольства.
Ранее МИД Армении призвал граждан РА строго воздержаться от поездок в Италию в связи с масштабами распространения коронавируса в этой стране.