Բարձր ենք գնահատում այս առաջընթացի մասին Փաշինյանի հաղորդագրությունը․ Պետդեպը արձագանքել է Փաշինյանի գրառմանը
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակի տեղակալ Վեդանտ Փաթելը պատասխանել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի թվիթերյան գրառմանը:
«Պետքարտուղար Բլինքենն ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության բանակցություններին աջակցելու գործում, եւ մենք ուրախ ենք Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության ճանապարհին ձեռք բերված առաջընթացի համար: Մենք բարձր ենք գնահատում այս առաջընթացի մասին Նիկոլ Փաշինյանի հաղորդագրությունը»,-գրել է Փաթելը Twitter-ի իր էջում։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանը Twitter-ի իր էջում գրել էր. «Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ կկնքվի խաղաղության պայմանագիր, եւ այն հիմնված կլինի բարձր մակարդակով ձեռք բերված պաշտոնական հռչակագրերի վրա։ Նոր էսկալացիա չի լինի։ Միջազգային հանրությունը պետք է վճռականորեն աջակցի այս նարատիվին»։

США воодушевлены прогрессом, достигнутым на пути к прочному и устойчивому миру на Южном Кавказе: Патель ответил Пашиняну
Госсекретарь Энтони Блинкен активно участвует в содействии мирным переговорам между Арменией и Азербайджаном, и мы воодушевлены прогрессом, достигнутым на пути к прочному и устойчивому миру на Южном Кавказе. Об этом в своем твиттере написал заместитель пресс-секретаря Госдепа США Ведант Патель в ответ на твит прембер-министра РА Никола Пашиняна о том, что на Южном Кавказе будет установлен долгосрочный мир. «Мы очень ценим месседж премьер-министра Никола Пашиняна об этом прогрессе»,- написал он.
Отметим, что вчера премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем Twitter написал, что между Арменией и Азербайджаном будет подписан мирный договор, который будет основан на договоренностях, достигнутых между двумя странами на самом высоком уровне. «Новой эскалации не будет», - заверил он, призвав международное сообщество твердо поддержать этот нарратив.