Բարդ ժամանակահատվածում ՊՊԾ-ն իր առջև դրված խնդիրը կատարել է, ինչն արժանի է գնահատանքի. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Ազգային անվտանգության ծառայության Պետական պահպանության ծառայության կազմավորման օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստին:
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել նաև վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը, Պետական պահպանության ծառայության պետ Սարգիս Հովհաննիսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Վարչապետը շնորհավորել է Պետական պահպանության ծառայության ներկայացուցիչներին տոնական օրվա կապակցությամբ և նշել, որ ՊՊԾ-ն իրականացնում է առանձնահատուկ գործառույթներ, որոնք չափազանց կարևոր են պետության բնականոն գործունեության համար: «Ես պիտի ընդգծեմ, որ մենք վերապրել ենք և վերապրում ենք բավականին բարդ ժամանակահատված, և այս ընթացքում Պետական պահպանության ծառայությունն իր առջև դրված խնդիրը կատարել, իր գործառույթն իրականացրել է: Սա արժանի է գնահատանքի:
Այնուամենայնիվ, ինչպես պետական կառավարման բոլոր մարմինները՝ սկսած նախարարություններից, գերատեսչություններից, մենք պետք է երբեք ու երբեք չբավարարվենք մեր աշխատանքի որակով և ամեն օրվա հետ աշխատենք ավելի կատարելագործել այն, մանավանդ, որ աշխատանքը մի երևույթ է, որ միշտ էլ կատարելագործման տեղ ունի»,- ասել է վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Պետական պահպանության ծառայությունը մտնում է ինստիտուցիոնալ զարգացման նոր փուլ: Վարչապետը հիշեցրել է՝ կառավարության ծրագրի համաձայն և ընդունված քաղաքական որոշմամբ Պետական պահպանության ծառայությունն առաջիկայում՝ օրենսդրական փոփոխություններից հետո, գործելու է որպես Վարչապետին ենթակա մարմին: Այս առումով, Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՊՊԾ ինստիտուցիոնալ կարողությունների զարգացումը:
«Խոսքն անձնակազմի աշխատանքի որակի բարձրացման և տեխնիկական հագեցվածության մասին է: Մենք այս ուղղությամբ, իհարկե, պետք է հետևողական լինենք և լուծենք մեր առջև դրված խնդիրները: Եվս մեկ անգամ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլորիդ՝ կատարված աշխատանքի, ծառայության համար և հաջողություններ մաղթել բոլորիս մեր առջև դրված խնդիրները լուծելու գործում, որովհետև իսկապես մեր Հայրենիքը շատ բարդ ժամանակների միջով է անցնում, և այդ բարդ ժամանակների անցումը պիտի իրականացվի պատշաճ մակարդակով, որպեսզի այդ ամենի արդյունքում ունենանք անվտանգ, զարգացող, զարգացած երկիր, որտեղ ամեն օրվա հետ Հայաստանի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացի իրեն կզգա վստահ և ապագային կնայի առավել վստահ հայացքով ու զգացողությամբ»,- նշել է վարչապետ Փաշինյանը:
Ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ցուցաբերած նվիրումի և խիզախության համար ՀՀ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության մի խումբ աշխատակիցներ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից պարգևատրվել են Մարտական ծառայության մեդալով, Վարչապետի հուշամեդալով և խրախուսվել Վարչապետի շնորհակալագրով:
ՊՊԾ պետ Սարգիս Հովհաննիսյանին և ծառայության մի խումբ ներկայացուցիչների պարգևներ է հանձնել նաև ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը:

В тяжелый период Служба государственной охраны выполнила поставленную перед нею задачу, что заслуживает высокой оценки: Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на торжественном заседании, посвященном Дню формирования Службы государственной охраны Службы национальной безопасности.
На мероприятии также присутствовали руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, директор Службы национальной безопасности Армен Абазян, глава Службы государственной охраны Саркис Ованнисян и другие должностные лица.
Премьер-министр поздравил представителей Службы государственной охраны с праздником и отметил, что служба выполняет особые функции, крайне важные для нормального функционирования государства. “Должен подчеркнуть, что мы пережили и переживаем достаточно сложный период, и за этот период Служба государственной охраны выполнила поставленную перед ней задачу, выполнила свою функцию. Это заслуживает высокой оценки.
Однако, как и все органы государственного управления, начиная от министерств и ведомств, мы никогда не должны довольствоваться качеством своей работы и должны стараться каждый день работать над его улучшением, тем более, что работа — это такое явление, где всегда есть что улучшать”,- сказал премьер-министр.
По словам Никола Пашиняна, Служба государственной охраны вступает в новый этап институционального развития. Премьер-министр напомнил, что согласно программе правительства и принятому политическому решению Служба государственной охраны в ближайшее время, после внесения соответствующих законодательных изменений, будет функционировать как подведомственный премьер-министру орган. В этой связи Никол Пашинян подчеркнул важность развития институциональных возможностей Службы.
“Речь идет о повышении качества работы сотрудников и технической оснащенности. В этой связи мы, конечно, должны быть последовательны и решать стоящие перед нами задачи. Еще раз хочу поблагодарить всех вас за работу и службу и пожелать всем нам успехов в решении стоящих перед нами задач, т.к. действительно наша Родина переживает очень непростые времена, и прохождение этих трудных времен должно быть осуществлено на должном уровне, чтобы в результате всего этого у нас была безопасная, развивающаяся, развитая стра? ?а, где каждый гражданин Республика Армения с каждым днем будет чувствовать себя увереннее и смотреть в будущее с большей уверенностью и чувством”, - отметил премьер-министр Пашинян.
За самоотверженное выполнение служебных обязанностей группа сотрудников Службы государственной охраны СНБ Армении была награждена медалями “За боевые заслуги”, памятными медалями и благодарственными грамотами премьер-министра.
Директор СНБ Армен Абазян также вручил награды главе Службы государственной охраны Саркису Ованнисяну и группе представителей службы.