ԱԺ-ն հանդես է եկել ՀԱՊԿ ԽՎ 15-ամյակին նվիրված նիստը Երևանում անցկացնելու առաջարկով
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 6-ին ընդունել է ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղար Սերգեյ Պոսպելովին:
ՀԱՊԿ նախագահության շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը հանդես է եկել Խորհրդարանական վեհաժողովի 15-ամյակին նվիրված հոբելյանական նիստը հունիսին Երևանում անցկացնելու առաջարկով:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաև ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովներին: ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի և միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտագնա նիստը կանցկացվի ընթացիկ տարվա երկրորդ կիսամյակում:
Քննարկման առանցքում են եղել նաև ՀԱՊԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի կառուցվածքի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր:

НС выступило с предложением провести в июне заседание к 15-летию ПА ОДКБ
6 апреля председатель НС Ален Симонян принял ответственного секретаря Парламентской Ассамблеи ОДКБ Сергея Поспелова.
В рамках председательства в ОДКБ Национальное Собрание РА выступило с предложением о проведении в июне в Ереване юбилейного заседания, посвященного 15-летию Парламентской Ассамблеи.
В ходе встречи стороны коснулись также постоянных комиссий ПА ОДКБ. Выездное заседание Постоянной комиссии ПА ОДКБ по политическим вопросам и международному сотрудничеству состоится во второй половине текущего года.