Արմեն Սարգսյանը հերքել է քուրդ զինյալների ներկայության մասին Բաքվի հայտարարությունները
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը անհեթեթություն է անվանել քուրդ զինյալների ներկայության մասին Բաքվի հայտարարությունները: Այս մասին ռուս լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, փոխանցում է "ՌԻԱ Նովոստի" - ն ։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարել էր, թե իբր որսացել  է Ղարաբաղի շփման գծում մարտական գործողություններին մասնակցած վարձկանների բանակցությունները: Գերատեսչությունում պնդել են, որ իրականացրել են "ահաբեկիչների բանակցությունների ռադիոյով ստուգում, որոնք մասնակից են ՔԱԿ - ին (Քրդստանի աշխատավորական կուսակցություն-խմբ.) եւ մասնակցում են Ադրբեջանի տարածքում մարտական գործողություններին":
"Պնդումներն այն մասին, որ հանրապետությունում կան քուրդ զինյալներ, որոնք պատկանում են ինչ-որ կուսակցության, բացարձակ անհեթեթություն է ։ Թող որևէ մեկը գոնե մեկ մարդու ցույց տա", - ընդգծել է նախագահը ։

Армен Саркисян опроверг заявления Баку о присутствии в стране курдских боевиков
Президент Армении Армен Саркисян назвал чушью заявления Баку о присутствии в стране курдских боевиков. Об этом на встрече с российскими журналистами заявил президент Армении Армен Саркисян, сообщает РИА Новости.
Ранее служба госбезопасности Азербайджана заявила, что якобы перехватила переговоры наемников, участвовавших в боевых действиях на линии соприкосновения в Карабахе. В ведомстве утверждали, что осуществили "радиоперехват переговоров террористов, причастных к РПК (Рабочая партия Курдистана - ред.) и принимающих участие в боевых действиях на территории Азербайджана".
"Утверждения о том, что в республике есть курдские боевики, принадлежащие какой-то партии, - абсолютна чушь. Пусть кто-то покажет хотя бы одного человека", - подчеркнул президент.